Trys veiksmai, kurie daro jus laimingesniais santykiuose

Santykiai tarp vyro ir moters – labai svarbūs santykiai suaugusio žmogaus gyvenime. Ir jeigu nesijaučiate laimingi, jums dėl to ir liūdna, ir sunku: nesivystote jūs, nesivysto partneris, vaikai auga nepalankioje aplinkoje.

Kartais priežastys būna labai gilios ir jas išspręsti pavyksta tik bendroje su partneriu ar asmeninėje terapijoje, o kartais galima tiesiog šiek tiek pakeisti savo elgesį ir suvokimą, ir santykiai sužėrės naujomis spalvomis.

Nustokite reikalauti ir paleiskite situaciją

Ar seniai bandėte gyventi tiesiog šiuo momentu ir jaustis dėkingu už tai, ką jis atnešė?

Stebinti problemines poras, matosi, kad kiekvienas poros narys partneryje galiausiai ima ieškoti menkiausių trūkumų ir visiškai nepastebi to, kas įsimylėjimo laikotarpiu atrodė žiauriai patrauklu. Kitaip sakant, dėmesys nuo privalumų nukrypsta į trūkumus, o jūs kaip ir anksčiau reikalaujate vien privalumų. O jūs pats kartais nepamiršote jų paieškoti? Juk kiekviename žmoguje yra pačių įvairiausių asmenybės briaunų, dažnai mūsų trūkumai yra mūsų dorybių tąsa ir atvirkščiai. Jeigu susikoncentruosime į trūkumus, tai jie ims augti ir stiprėti tarsi po padidinamuoju stiklu, o dorybės taps nepastebimos.

Pabandykite įsiklausyti į frazę „Tu negyveni su tikru žmogumi, tokiu, koks jis yra. Tu bendrauji su jo įvaizdžiu, kurį pats susigalvojote”.

Galbūt pagaliau pabandykite atverti akis ir ausis, visus kitus pojūčių organus ir tiesiog gyventi, gilintis, pažinti šalia esantį žmogų kaip kažką kitą (ne jūsų pačių ar jūsų santykių dalį), tačiau neabejotinai kažką labai įdomaus. Ir jausti dėkingumą už kiekvieną žingsnį ir gestą, kuris sutapo su jūsų norais, ir nepastebėti (arba pastebėti, bet nesistengti koreguoti) to, kas su jūsų lūkesčiais nesutampa.

Pavyzdžiui, gamtą jūs dažniausiai priimate tokią, kokia ji yra, ir sąveikaujate su ja taip, kad jums būtų kiek galima komfortiškiau. Lyja lietus – pasiimate skėtį. Spigina saulė – pasitepate kremu.

Juk galima ir mylimus žmones priimti tokiais, kokie jie yra, gerbti juos už šį kitoniškumą ir keisti save su šiuo žmogumi sąveikaujant.

Įsiklausykite į save, vadovaukitės savo norais ir supraskite savo jausmus

Jei nesuprantate ir negirdite savęs, nemokate konstruktyviai patenkinti savo poreikių, tai nesugebėsite kurti santykių ir su kitu žmogumi. Net jei kažką ir sukursite, tai bus abipusiai priklausomi arba priklausomi santykiai, o ne normali dviejų asmenybių sąveika.

Prisiimkite 100% atsakomybės už savo 50%

Kad ir kas vyktų jūsų poroje, pirmiausia išsiaiškinkite viską su savimi: kaip būtent jūs prisidėjote prie to. Žinoma, kalti abu, tačiau…

Nėra jokios prasmės kaltinti ir auklėti kitą, žymiai prasmingiau taisyti savo pusę. Prisiimkite 100 procentų atsakomybę už savo veiksmus ar neveiklumą.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *