Vaikams trūksta dėmesio

99% nepaklusnumo, nesupratimo, isterijų ir kitų problemų santykiuose tarp vaikų ir tėvų priežastis slypi ne vaikuose, o tėvuose.

Šiuos žodžius reikėtų įsirėminti ir pasikabinti matomoje vietoje kiekvienuose namuose. Jeigu vaikas neklauso, priežastis slypi JUMYSE, jums reikia išsiaiškinti būtent savo elgesį, o tik paskui galvoti, kaip galima padėti vaikui.

Pirma ir pati svarbiausia priežastis – dėmesio trūkumas. Kad ir kaip banaliai tai skambėtų.

Imkite ir pagalvokite tiesiog dabar, šiuo momentu, kaip dažnai atkreipiate dėmesį į savo vaiką, jeigu jis nerėkia, nekelia isterijų, viską daro taip, kaip jums norisi?

Paprastai į tokius vaikus nekreipiama dėmesio. Vaikas kažkuo užsiėmęs, o mama ir tėtis užsiima savais reikalais. Tai pati paprasčiausia situacija, kuri visus patenkina, o labiausiai – tėvus.

Šiandien labai sunku skirti vaikui daug dėmesio ir laiko. Daug laiko atima darbas. Tačiau jums ir nebūtina praleisti su vaiku 24 valandas per parą, kad jis gautų tiek dėmesio, kiek jam reikia.

Tiesiog tapkite jam draugu, žmogumi, kuris myli bet kokiomis aplinkybėmis, kad ir kas nutiktų. Tapkite tuo, kas išties myli, vertina ir palaiko bet kokioje situacijoje.

Vaikams svarbiausia ir vertingiausia – kad juos mylėtų. Augalai stiebiasi į saulę, kad gyventų. O vaikai linksta prie tų, kurie juos nuoširdžiai myli ir vertina. Dėl to jeigu jūs ne žodžiais o darbais pademonstruosite meilę, atsidavimą, šilumą ir rūpestingumą, jie niekad savo elgesiu jūsų neįskaudins. O priimdami svarbų sprendimą, jie pirmiausiai tarsis su jumis, o ne su draugais.

Daug kas mano ir netgi moko žmones, kurie dar netapo tėvais, kad gyvenimas atsiradus šeimoje vaikui nepasikeičia. Tai visiškai neteisinga. Pasirodžius gyvenime naujam žmogui, keičiasi viskas. Viskas, kas anksčiau buvo labai svarbu, pasitraukia į antrą planą. Artimiausius 15-17 metų pats svarbiausias rūpestis jūsų gyvenime bus vaikas.

Vaikai – tai pats didžiausias džiaugsmas, tačiau tuo pat metu ir pati didžiausia atsakomybė. Vaikai liks su jumis visada. Draugai, darbas, mintys, įsitikinimai, pažiūros ir netgi sutuoktinis gali ateiti ir išeiti, o vaikai liks visiems laikams.

Sudėtingiausia auklėjant ir prižiūrint mažuosius – atsisakyti kai kurių užsiėmimų, kurie buvo svarbūs anksčiau. Palaipsniui atsisakysite viso to, kas eikvoja jūsų laiką.

Daug sutuoktinių porų, ypač tos, kurios ilgai gyveno kartu iki atsirandant vaikui, mano, kad galima suderinti pramogas, hobį, gyventi aktyvų gyvenimą, kaip anksčiau – ir būti puikiais tėvais.

Tai didelė klaida. Taip, žinoma, be vaikų galite keliauti, neribotą laiką bendrauti su draugais, giminaičiais, užsiimti mėgstamais dalykais ir t.t. Tačiau atsiradus vaikui, visam tam ateina jeigu ne galas, tai mažiausiai laikinas atoslūgis. Tai visiškai normalu ir natūralu.

Gimus vaikui gyvenimas keičiasi. Visi reikalai pasitraukia į antrą planą. Visų pirma dabar jums tenka užsiimti savo mažuoju. Jūs ir tik jūs 99% įtakojate jo charakterį, vystymąsi, jausmus ir emocijas bei tai, kaip susiklostys jo būsimas gyvenimas. Tai seniai žinoma tiesa, kurios daugybė tėvų, deja, šiais laikais nesupranta. O kažkas apie tai paprasčiausiai užmiršta.

Tėvų dėmesys – toks pats kiekvieno vaiko poreikis, kaip valgymas ar pasivaikščiojimai gryname ore. Vaikui reikia skirti kiek galima daugiau dėmesio. Kiekvieną dieną. Kiekvieną minutę.

Tai kaip gi suteikti tiek dėmesio, kiek reikia vaikui?

Žinoma, iškart kyla mintis apie kiekį. Lengva pasakyti. O ir kaip nustatyti tą kiekį?

Visi dirbame, turime daug reikalų, ir vyrai, ir moterys. Milijonai moterų visame pasaulyje kiekvieną dieną eina į darbą, gamina pusryčius, pietus ir vakarienę, skalbia ir lygina, tvarkosi namuose. Atsiras dar tūkstančiai reikalų, kuriuos tučtuojau reikia padaryti.

Mielosios mamos. Išsiugdykite įprotį nuo šios dienos skirti kiekvienam savo vaikui 15-30 minučių laiko artimiausiems trims mėnesiams. Ne šiaip įjungti animacinį filmuką ir užsidaryti virtuvėje, o paskaityti pasaką, kartu papiešti, palipdyti, drauge pagaminti valgyti, išklausyti, papasakoti, kaip praleidote savo dieną. Nueikite į kiną, čiuožyklą, parką. Su visa šeima. Jūs pačios nepastebėsite, kaip tos 15-30 minučių per dieną kardinaliai pakeis santykius su vaiku. Pajusite tikrą laimę ir pasididžiavimą dėl to, ką darote. Juk tik 15% tėvų skiria savo vaikams pusvalandį per dieną. Būkite geresniais tėvais nei tie likusieji 75%. Įstokite į geriausių planetos tėvų klubą.

Planuokite dieną tokiu būdu, kad pakaktų laiko ir darbui, ir šeimai. Kasdien sutvarkykite reikalus, susijusius su šiomis dviem gyvenimo sferomis, o jau paskui užsiimkite likusiais dalykais.

Svarbiausia vertybė, kurį turite – jūsų šeima ir namai. Praleiskite kuo daugiau laiko namie su artimaisiais. Darbe svarbiausias dalykas – kokybė, o namuose – kiekybė.

Visada praleiskite laisvalaikį naudingai. Tarkime, kai aš važiuoju su vaiku automobiliu, niekad nejungiu automagnetolos. Man kur kas svarbiau pasikalbėti su vaiku apie jo jausmus, planus, jo gyvenimo įvykius, nei pasiklausyti muzikos ar žinių.

Kai vaikas nori jums kažką pasakyti, klausykitės dėmesingai. Neapsimetinėkite, kad klausotės, o būtent klausykitės.

Atostogas praleiskite su šeima. Daug kas nori pailsėti nuo artimųjų per atostogas. Tame išties esama logikos. Bet! Kur kas geriau nuo visų pailsėti reguliariai pabūnant po kelias valandas atskirai. Įsiveskite taisyklę šeimoje atleisti kartą kelis kartus per savaitę žmoną/vyrą nuo visų rūpesčių ir taip pat elkitės patys. Pasivaikščiokite, nueikite su drauge į kavinę ar apsipirkti, į baseiną ir t.t. O atostogas praleiskite su šeima. Žinoma, daug tėvų nori pailsėti nuo vaikų ir pabūti dviese. Tai kam laukti atostogų, darykite tai reguliariai, kasdien, nesiedami to su atostogomis.

Taip kad labiausiai paplitusi blogo elgesio priežastis – kova dėl tėvų dėmesio. Kai tik vaikas pradeda blogai elgtis, tėvai turi atidėti savo reikalus į šalį ir atsigręžti į vaiką. Jeigu jis negauna reikiamo dėmesio, vienintelis būdas užsitarnauti tampa nepaklusnumas.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.