Vaikų atminties ypatumai

Iki 9 metų amžiaus vaiko atmintis skiriasi nuo suaugusio žmogaus atminties. Vaikas įsimena žodžius, mintis ir konkrečius veiksmus. Kadangi sugebėjimas logiškai mąstyti dar neišsivystė, vaikas gyvena šiame konkrečiame momente. Nerealu tikėtis iš jaunesnio nei 9 metų amžiaus vaiko, kad jis dėlios daiktus į vietas ar klosis lovą. Šių dalykų vaikas mokosi palaipsniui, per tėvų nurodymų kartojimą ir pildymą, tačiau neverta tikėtis, kad jis tuos nurodymus įsimins vien dėl to, kad tie nurodymai protingi.

Nesuprantančios šito mamos vis aiškina: “Jeigu tu netvarkysi daiktų, būsi netvarkingas”. Vaikas nesugeba suvokti tokio argumento ar nuosekliai sumodeliuoti ateities. Geriausia jo paprastai paprašyti: “Susitvarkyk, prašau, daiktus arba būk geras – pasiklok lovą”.

Kai laukiate iš vaiko pernelyg daug, jūs tuo tik sustiprinate jo pojūtį, kad iš vienos pusės tėvai nekontroliuoja situacijos, o iš kitos – pats jis blogas vaikas, kadangi priešinasi suaugusiųjų valiai ir neatitinka jų lūkesčių. Nei viena, nei kita išvada neteisinga. Vaikas paprasčiausiai kol kas nesugeba įsiminti jūsų nurodymų.

Kai nusivylę tėvai sako “Kaip tu galėjai pamiršti?” – tokie žodžiai žeidžia vaiką. Esmė yra ta, kad jis nieko nepamiršo, kadangi iš pat pradžių nieko neįsiminė. Jeigu ir yra kažkas, kas kai ką pamiršo – tai tėvai, kurie nežino, ko galima tikėtis iš vaiko iki 9 metų amžiaus.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *