Vienas tėvas svarbesnis už 100 mokytojų

Apie ką eina kalba, kaip manote? O kalba eina apie tai, kad jeigu yra mylintis tėvas, šansai, kad vaikas bus sėkmingas gyvenime padidės keleriopai. Tėvas padeda išsiugdyti pasitikėjimą savimi, sugebėjimą siekti tikslo, užtikrina fizinę ir psichologinę gerovę.

Berniukui tėtis – sektinas pavyzdys, neabejotinas autoritetas, žmogus, į kurį berniukui norisi būti panašiu, kai užaugs.

Ar visada vyrai supranta savo reikšmę būsimam sūnaus gyvenimui? Ar daug jų supranta, kad šilti, draugiški santykiai su sūnumi užtikrins jam sėkmę tolimesniame gyvenime?

Tėvas sūnui – pavyzdys visose sferose, iš jo berniukas mokosi, kaip reikšti savo jausmus ir emocijas, kaip elgtis su moterimi – mama ir žmona, vaikas iš tėvo perima netgi elgesio stilių įvairiose situacijose. Sūnus pasąmoningai kopijuoja tėvo elgesį, pastebėjote?

Savo gyvenimišką išmintį ir šeimoje viešpataujančias normas tėvai perduoda vaikams per bendravimą.

Puiku, kai tėvas paaiškina sūnui, kas yra jausmai ir kokiais momentais žmonės juos patiria. „Dabar tu pyksti, nes aš nenupirkau tau naujos mašinytės”, „Tu liūdi, nes už lango lyja ir mes negalime žaisti futbolo”.

Daug suaugusių iki šiol vadovaujasi stereotipu: „Vyrai neverkia, visas emocijas laiko savyje”. Tačiau žymiai geriau įgarsinti visas savo emocijas ir išgyvenimus, ir išmokyti taip elgtis mažylį: „Džiaugiuosi puikiu oru ir galimybe apsilankyti zoologijos sode”, „Liūdžiu, kai matau, jog nesilaikai mūsų bendrų taisyklių”… Bet kokį savo išgyvenimą stenkitės apibūdinti žodžiais.

Ir tai neišvengiamai įsisavins jūsų sūnus. Jam bus lengviau išmokti atpažinti savo emocijas ir adekvačiai elgtis. O kai jam bus blogai, jis žinos, kad greta yra tėtis, kuris supras, palaikys, patars, kokia gali būti išeitis.

Vaikas mokosi to, ką mato savo namuose. Jei norite, kad sūnus užaugtų vertu vyru, rodykite visose sferose asmeninį pavyzdį. Berniukas nuo mažų dienų pastebi ir fiksuoja pasąmonėje, kaip tėtis elgiasi su mama, kaip bendrauja su seserimi, kaip sprendžia šeimos problemas.

O jeigu tėvas rėkia ant mamos, negerbia močiutės, savo autoritetu gniuždo visus šeimos narius? Jums nebaisu, kad užauginsite tokį pat sūnų?

Kiekvienas žmogus, ir tėvas šeimoje – ne išimtis, turi savų interesų ir pomėgių. Pavyzdžiui, tėvas mėgsta šachmatus, o sūnus – futbolą. Negalima tempti vaiko į savo pusę, geriau susiraskite bendrą pomėgį, pavyzdžiui, žvejybą.

Dažniau prisiminkite save, kai buvote mažas berniukas – savo žaidimus, užsiėmimus, norus, svajones. Tegu šie prisiminimai padeda jums geriau suprasti sūnų, tapti jam artimesniu.

Suaugęs sūnus su dėkingumu ir šiluma prisimins jūsų žaidimus ir pokalbius prie laužo, jūsų reakcijas į jo išdaigas, jūsų palaikymą, kai jam buvo baisu.

Klausykitės sūnaus, stenkitės išgirsti, ką jis nori pasakyti. Net jeigu dabar esate užimtas ir atrodo, kad jo problema visai menka, vis tiek pasistenkite skirti jam kelis minutes. Patikėkite, sūnui jos gali tapti neįkainuojamomis.

Nepamirškite, kad jeigu nesiklausysite vaiko, jis galiausiai susiras sau kitą autoritetą. Ar esate tikri, kad tasai autoritetas bus teigiamas?

Girkite sūnų ir atminkite, kad tėvo pritarimas – tai stimulas žengti į priekį, siekti rezultatų, kopti ir įkopti į viršūnes. Bet kokiame sūnaus poelgyje suraskite tai, už ką jį galima būtų pagirti (drąsa, ryžtas veikti), o tik po to patarkite kitus sprendimo būdus.

Neakcentuokite dėmesio į negatyvą, nekritikuokite, nesmukdykite vaiko savivertės, neslopinkite jo aktyvumo.

Tėvo vaidmenį sūnaus gyvenime sunku pervertinti. Svarbiausia, kad tas vaidmuo būtų teigiamas.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *