Visos ligos nuo nervų

Šitą frazę girdime labai dažnai, tačiau rimtai į ją nežiūrime, teisingai? Tačiau mūsų organizmas dirba kaip neįtikėtinai tikslus mechanizmas, ir jeigu kokia nors detalė išeina iš rikiuotės, pavyzdžiui, nervų sistema, tai šis sutrikimas atsiliepia visam organizmui. Stresas yra mūsų priešas ir turi labai sunkias pasekmes.

Atrodytų, kaip lūžę kaulai gali būti susiję su nervais? Bet jeigu visos organizmo sistemos puikiai suderintos, jos lengvai ir paprastai kovoja su ligomis, o jeigu nervai pairę, nuo to nukenčia ir kaulų tvirtumas tame tarpe, dėl ko netgi nežymios traumos gali baigtis lūžiais. Tai kas gi gaunasi? Faktas, kad visos ligos nuo nervų – ne bobučių pasakos?

Sakoma, kad žmogus yra pats savo laimės kalvis. Tą patį galima pasakyti ir apie sveikatą. Tu esi tai, ką valgai, apie ką galvoji ir kuo gyveni. Kodėl moteriai, išgyvenusiai emocinį sukrėtimą, nesiseka gerai atrodyti, o kovingi ir ištvermingi sportininkai visada demonstruoja ramybę ir kantrybę?

Kai jaučiame baimę, pradeda tankiau plakti širdis, išblykštame. Kai pykstame – į smegenis suteka kraujas. Džiaugdamiesi, pakylame iki padanges. Už visa tai atsakinga nervų sistema. Ji yra svarbiausia grandis visoje sistemoje.

Tikriausiai pastebėjote, kad žmonės, užimantys atsakingas pareigas, susijusias su nervais, sulaukę 40-50 metų turi jau visą puokštę negalavimų – širdis, gastritas, opos ir t.t. Tai galima labai paprastai paaiškinti: jų nervų sistema nuolat įsitempusi ir perkrauta. Ji siunčia komandas organizmui pagreitinti širdies ritmą, pakelti kraujo spaudimą, atjungti alkio jausmą, kad neatitrauktų smegenų nuo darbo mintimis apie maistą, kai reikia priimti svarbius sprendimus. Ir jeigu stresai kartojasi, organai įpranta dirbti tokiu avariniu režimu ir prasideda sutrikimai, ligos.

Yra tokia medicinos sritis kaip psichosomatika – tai atskira kryptis, kuria užsiima psichologai, tiriantys psichologinių faktorių poveikį kūniškiems susirgimams.

Vienas iš ligas sukeliančių faktorių – kai žmogus negali patenkinti savo poreikių. Gamta mums davė 4 pagrindinius poreikius – maistas, seksas, saugumas ir giminės pratęsimas.

Jeigu žmogus negali patenkinti maisto poreikio, o čia kalba eina ne vien apie fizinę, bet ir apie dvasinę šio klausimo pusę, prasideda problemos su virškinimu – opos, gastritai, kepenų problemos.

Jei pažeidinėjama jūsų komforto zona, gali nukentėti kvėpavimo organai, širdies veikla. Galima laukti insulto, astmos ir pan.

Sekso poreikis – tai ne vien seksualinis pasitenkinimas, bet ir meilė, rūpestis, kurių deficitas gresia lytiniais sutrikimais ar netgi nevaisingumu.

Pastoviai jaučiantys nerimą ir pavojų žmonės kenčia nuo neurozių, psichozių, depresijų ir odos ligų.

Nutukęs žmogus pasąmonėje laiko save nereikšmingu visuomenėje ir pasaulyje, o organizmas, didindamas kūno masę, nesąmoningai bando atrodyti reikšmingesnis.

Viskas mumyse tarpusavyje susiję. Dėl to reikia nusiteikti pozityviai ir neimti negatyvo giliai į širdį.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *