Visų mėgstamas gėrimas gali padaryti daugiau žalos nei duoti naudos

Tai metų laikas, kai daugelis iš mūsų puola siurbčioti žaliuosius kokteilius, kad atsikratytų per šventes priaugto antsvorio. Tačiau trintų vaisių kokteiliai iš tikrųjų gali padaryti daugiau žalos, negu suteikti naudos, įspėja naujas tyrimas.

Išgėrus įprastą 360 ml trintų vaisių buteliuką, antioksidantų – cheminių medžiagų, saugančių ląsteles nuo žalos – kiekis organizme nukrenta visai dienai, rodo vienas BBC eksperimentas.

Taip nutinka dėl to, kad mūsų organizmas nuolat gamina antioksidantus, todėl išgėrus milžinišką dozę šių medžiagų, organizmas nustoja gaminti savo paties antioksidantus, kol jų kiekis grįžta prie įprasto lygio, rašo dailymail.co.uk.

Pridėjus tą faktą, kad tokie glotnučiai turi daug cukraus, kuris savo ruožtu priverčia pašokti gliukozės kiekį kraujyje ir prisideda prie antsvorio didėjimo, ekspertai daro išvadą, kad vartotojai turėtų „ignoruoti triukšmingą rinkodaros reklamą“ ir „nešvaistyti savo pinigų įmantrioms sultims ir kokteiliams“.

Mokslininkai seniai įspėja, kad nors cukrus trintuose kokteiliuose nėra pridėtinis ir kyla tik iš pačių vaisių, jis ne ką mažiau kenkia dantims ir prisideda prie antsvorio didėjimo.

Jie teigia, kad trintų vaisių kokteiliai yra labai kaloringi ir turi didelį kiekį cukraus, nes juos sudaro didelė vaisių koncentracija.

Spaudžiant sultis, prarandama ląsteliena ir kai kurios maistingosios medžiagos, kurias turi vaisius ar daržovė. Natūralus vaisių cukrus, kurio turi glotnučiai, jūsų kasdienę energijos normą gali papildyti šimtais kilokalorijų.

Profesorius Barry Popkinas teigė, kad žmonių informavimas apie potencialias trintų kokteilių ir vaisių sulčių grėsmes yra „sekantis žingsnis kovojant su nutukimu“. „Daugelyje šalių gaivieji gėrimai keičiami vaisių sultimis ir trintais kokteiliais manant, kad tai yra nauja, sveika alternatyva“, – sakė jis.

Tačiau profesorius pažymi, kad kur kas sveikiau būtų suvalgyti visą vaisių ar išgerti daržovių sulčių.

Dauguma žmonių suvalgę du apelsinus pasijunta sotūs. Tačiau glotnučiuose gali būti net šešis apelsinus atitinkantis cukraus kiekis. Maža to, išgėrus kokteilį, sotumo jausmas bus mažesnis, negu suvalgius visą vaisių, todėl netrukus žmogui vėl gali pakilti noras ko nors užvalgyti.

Pavyzdžiui, 250 ml trinto kokteilio „Innocent“ su gervuogėmis, braškėmis ir juodaisiais serbentais sudaro 3,5 gervuogės, viena braškė, 31 serbentas, penkios baltosios vynuogės, vienas obuolys, pusė apelsino ir pusė banano – suvalgyti tokį kiekį vaisių per vieną kartą daug kam būtų sudėtinga.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.