Vyrai ir moterys: reakcija į sunkumus santykiuose

Sunkumų santykiuose pasitaiko visose porose. Tačiau, kaip paaiškėjo, abi lytys į juos reaguoja skirtingai. Tai patvirtina daugybė mokslinių tyrimų. Manoma, kad tarpasmeninių konfliktų metu vyrai gamina daugiau kortizolio (streso hormono) nei moterys.

Vyro ir moters santykių psichologija

Vyro ir moters vidinis pasaulis smarkiai skiriasi. Vyrai paprastai linkę slėpti savo jausmus nuo žmonių, o kartais ir nuo savo moters. Iš pradžių vaikinas laikosi tam tikro atstumo nuo mylimosios, neįsileisdamas jos į savo vidinį pasaulį. Taip daryti verčia baimė ir nenoras patirti psichologinį skausmą.

Dauguma vyrų siekia kuo greičiau užkariauti moterį, tačiau tuo pat metu, jei santykiai vystosi sparčiai, juos apima baimė prarasti nepriklausomybę, ir dėl to jie gali nutraukti ryšį.

Iškilus konfliktinėms situacijoms, stiprioji lytis siekia išspręsti problemą, o silpnoji – būti išklausyta. Kitaip sakant, spręsdamas tam tikras problemas, vyras vadovaujasi protu, net jeigu tai susiję su meile, o moteris – jausmais ir emocijomis.

Pagrindiniai moterų ir vyrų reakcijos į santykių sunkumus skirtumai

Pagrindinė problema kuriant santykius tarp vyro ir moters yra tarpusavio nesupratimas. Tačiau panagrinėję lyčių psichologiją, galite rasti atsakymus į daugybę mįslių. Verta paanalizuoti pagrindinius dalykus, kaip vyrai ir moterys reaguoja į santykių sunkumus ir kodėl taip nutinka.

Vyrams žodžiai neturi didelės reikšmės. Todėl merginos stebisi, kodėl santykių pradžioje jis tiek daug kalbėjo ir rašė apie meilę, o po kurio laiko tapo šaltas ir nebetaria švelnių žodžių? Taip yra todėl, kad vyrai itin pragmatiški, tokį žingsnį jie naudoja moters užkariavimo laikotarpiu, o po to laiko tai tuščiu laiko švaistymu. Moteris pradeda manyti, kad meilė praėjo, iš tikrųjų jausmai ir toliau egzistuoja, tiesiog partneris grįžo į savo ankstesnę būseną.

Vyrams svarbūs veiksmai, o ne žodžiai. Moterims viskas atvirkščiai. Damai labai svarbu pasikalbėti, aptarti, kaip praėjo diena. Tačiau jos mylimasis neina į kontaktą, arba tyli, arba kalbasi nenoriai. Taip yra todėl, kad šiuo atveju vėl suveikia skirtinga lyčių psichologija. Tas pats pasakytina apie meilės žodžius. Stipriajai lyčiai be galo sunku išsakyti savo jausmus. Tačiau žiūrint į jo veiksmus, galima neabejoti, kad esate jam svarbi. Moterys į šią problemą žvelgia paprasčiau, net ir be ypatingų jausmų pasakyti porą meilių žodžių joms nėra problema.

Vyras nori viską duoti savo mylimai moteriai, bet ne visada žino, kaip tai padaryti. Moters užduotis yra nukreipti jį teisinga linkme ir nesipiktinti, jei jis neatspėjo jos noro. Priešingu atveju noras įtikti mylimajai apskritai pradings.

Skirtingas lyčių požiūris į laisvę. Vyras visada jaučia baimę prarasti laisvę. Tuo pačiu metu jis gali mylėti savo moterį ir siekti su ja sukurti šeimą. Išrinktosios užduotis – pasistengti nugalėti save ir suteikti partneriui laisvę už jūsų santykių ribų.

Kas greičiau atsigauna po streso?

Stresinės situacijos tarp vyro ir moters šeimos santykiuose, kaip jau buvo minėta aukščiau, skirtingai veikia abi lytis. Stipriosios lyties atstovai gamina daugiau kortizolio. O kas greičiausia išsivaduoja iš įtampos? Vėlgi, pirmenybė tenka vyrams, nes jiems reikia daugiau laiko atsigauti, nei moterims.

Pasirodo, nepaisant viso moteriško emocionalumo, damos sugeba lengviau ištverti šeimyninius nesklandumus. O vyrai šiuo atžvilgiu yra silpnesni.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *