Vyrai ištveria miego deficitą geriau, nei moterys

Miego trūkumas vyrų sveikatai kenkia daug mažiau nei moterų.

Duke ir Kalgario universitetų mokslininkai atliko eksperimentą, siekdami ištirti, kaip moterų ir vyrų organizmas reaguoja į miego trūkumą. Tyrime dalyvavo apie 200 vidutinio amžiaus moterų ir vyrų, turinčių gerus sveikatos rodiklius, tačiau 20% jų turėjo miego problemų: sunkiai užmigdavo ar pabusdavo naktį.

Mokslininkai išsiaiškino, kad esant miego trūkumui, vyrų organizmas yra labai atsparus ir praktiškai nepatiria sukrėtimo, o štai moteris, reguliariai neišsimiegodama, gali lengvai užsidirbti sau diabetą, širdies ir kraujagyslių patologijas bei kitus negalavimus.

Žmogaus elgesio ir miego tyrimo centro direktorius Charlesas Samuelis pabrėžė, kad miegas – tai raktas į sveikatą, nes miego metu organizmas atsigauna ir atsistato. Todėl itin svarbu pasirūpinti jo kokybe, ypač moterims, kurios tokius sukrėtimus toleruoja prasčiau.

Chroniškas miego trūkumas sukelia problemų užmiegant ir neigiamai veikia miego kokybę, kadangi miegas būna pertraukiamas ir paviršutiniškas. Dėl to ryte žmogus jaučia ne šviežumą ir žvalumą, o silpnumą ir galvos skausmą. Tuo pačiu metu, kaip minėta aukščiau, moters organizmas į tokį stresą reaguoja daug blogiau nei vyrų, o tai neretai sukelia katastrofiškas pasekmes sveikatai.

Kad miego režimas pagerėtų, gydytojai rekomenduoja prieš miegą pasilepinti šiltoje vonioje. Raumenys atsipalaiduos, o kūno temperatūra šiek tiek pakils. Išėjus iš vonios, ji pamažu mažės – būtent tokia reakcija vyksta žmogaus organizme, kai aktyviai gaminasi melatoninas, ir jis užmiega. Įvairūs atsipalaidavimo būdai taip pat gali padėti gerai išsimiegoti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *