Vyriškas išdegimas tiesiogiai susijęs su moterimis

Viskas užkniso, siutina, nieko nenoriu. Darbe „striginėju” ir ištisas dienas bukai spoksau į kompiuterio monitorių. – skundžiasi vyriškis.

Jis dirba didelėje kompanijoje inžinieriumi, jam 37 metai, du aukštieji ir solidi patirtis. Geras atlyginimas, puikios perspektyvos. Vyriškis planavo daryti karjerą, prasimušti į viršininkus, tačiau ištiko bėda: jam viskas įkyrėjo. Nėra jėgų eiti į darbą, žvelgti į veidus kolegoms, netgi paprasčiausiai mokytis kažko naujo.

Jis atėjo į mano kabinetą, manydamas, kad turi problemų su disciplina, savikontrole. Tikėjosi, kad išspręs jas su mano pagalba. O aš iš karto supratau, kad bėda visai ne su disciplina.

Kai paklausiau, kokie jo santykiai su moterimis, vyriškis paniuro ir burbtelėjo: „Viskas sudėtinga. Ji – geras žmogus ir gera partnerė, bet kaip moteris – nelabai”.

Taip ir maniau. Pradėjome kapstytis gilyn ir štai ką atkapstėme.

Vyriškis nemyli žmonos, bet kaip principingas žmogus, nelaiko skyrybų išeitimi. Jis paprasčiausiai tylėdamas kenčia ir viliasi, kad viskas kaip nors savaime susitvarkys. Be to, jis nesupranta, kad tai turi kažką bendro su išdegimo būsena. Artumas su žmona – retas, kartais miega atskirai, kas čia baisaus? Daug kas taip gyvena.

Esu tvirtai įsitikinęs, kad vyriškas išdegimas tiesiogiai susijęs su moterimi, su kuria jis bendrauja. Be santykių su žmona/drauge, tai gali būti mama, jei nėra kitų moterų (labai stipri įtaka) arba buvusi žmona, su kuria vyras reguliariai kontaktuoja, kadangi turi su ja vaikų.

Išdegimą kenčiančio vyro bendravime visada esama užsitęsusių, įsisenėjusių konfliktų, kurių jis niekaip nesprendžia. Tai gali būti sekso problemos su žmona, konfliktai su motina dėl jos įtakos sūnui (aptariamam vyriškiui) ar jo vaikams (anūkams), arba konfliktai, susiję su vaikų auklėjimu ir apskritai bendravimu su vaikais. Tokių konfliktų vyras nesprendžia, jis juos ignoruoja, dėl ko problemos palaipsniui prasiskverbia į jo pasąmonę, iš kur kiekvieną dieną įtakoja jo gyvenimą.

Kas yra išdegimas? Tai savijauta, kai nebėra jėgų įprastai kasdieninei veiklai. Kur tos jėgos pradingsta? Jos išeikvojamos nesibaigiantiems pergyvenimams dėl jau minėtų konfliktų. Svajojama apie kitokį gyvenimą, nieko konkrečiai nedarant.

Moterų isterijos, barniai ir pykčiai – viso labo vyro būsenos ir savijautos indikatoriai, užuominos, kur konkrečiai slypi blogio šaknys.

Jeigu vyras leidžia, kad moteris jam komanduotų, reiškia, jis gyvenime įprato paklusti, jis pats nesilaiko taisyklių ir leidžia kurti tas taisykles moteriai. Pavyzdžiui, jei moteris reikalauja plauti indus ar auklėti vaikus, palaikyti namuose švarą, reiškia, vyras pats nenori įvesti taisyklių ir pats jų laikytis.

Jeigu moteris pastoviai serga, skundžiasi, pastoviai kelia isterijas, viskuo nepatenkinta ir kaprizinga, reiškia, vyras turi nepadengtų „skolų” šeimai. Pavyzdžiui, seniai nedarė remonto, seniai nekeitė darbo, nėra pinigų, seniai nebeveža šeimos poilsiauti ir t.t.

Jeigu vyrui pretenzijas reiškia skirtingos moterys, pavyzdžiui, draugužės ar meilužės, reiškia, vyras nemoka pasirinkti ir priimti tvirto sprendimo sudėtingose situacijose.

Jeigu esama konfliktų su buvusia žmona dėl vaikų, reiškia, vyras neturi aiškios principingos pozicijos, kaip auklėti vaikus, kaip daryti jiems įtaką ir kaip tą įtaką dalintis su žmona.

Kai tik vyras išsiaiškina su savo šeimyniniu gyvenimu – išdegimą kaip ranka nuims.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *