Vyrų reakcija į moteriškas ašaras

Moterys verkia dažnai, joms tai – būdas atsikratyti negatyvių emocijų. Be to, neretai moterų ašarų priežastimi tampa visiškai nereikšmingi įvykiai, kurie tiesiog sutapo su bloga nuotaika ar hormoniniais pokyčiais. Vyrai gi visada labai aštriai reaguoja į savo moters ašaras. Papasakosime, kaip būtent ir kodėl tai vyksta.

Kaltės jausmas

Pati pirma emocija, kurią vyras pajunta, pamatęs apsiverkusią moterį – kaltės jausmas. „Ji verkia, aš dėl to kaltas, aš blogas vyrukas, aš privedžiau ją iki tokios būsenos“ – štai pirmoji vyro reakcija: „Aš – nevykėlis!“ Taip galvoja vyriškis, tačiau parodyti to jis visiškai nesiruošia.

Dėl to jo reakcija gali būti tokia:

  • „Baik bliauti!“
  • „Nusiramink, aš su tavimi“;
  • „Kas, po galais, atsitiko?“

Būtent tokia tvarka. Iš pradžių vyras pamėgins sustabdyti ašarų krioklius ir tik tada pasistengs išsiaiškinti, kas atsitiko. Ir visą tą laiką jis galvos, kad įvykio kaltininkas yra būtent jis.

Susierzinimas

Jei moteris verkia, tikėdamasi vyro užuojautos, jos lūkesčiai, deja, tušti. Net jeigu jis garsiai ištars „Vargšiukė tu mano, eikš, pagailėsiu“ – širdyje jis vis tiek jaus susierzinimą ir troškimą leptelėti ką nors grubaus. Reakcijos priežastis – tas pats kaltės jausmas. Vyras siunta visų pirma pats ant savęs, tačiau pyktis išliejama ant moters, kuri tapo jo nemalonios būsenos priežastimi.

Dėl to, užuot apkabinęs ir pagailėjęs, vyras gali netgi aprėkti verkiančią širdies damą, išliedamas pyktį. Moters ašaros vyrui, kaip jau sakėme – didelio streso, labai nemalonių jausmų šaltinis. O streso situacijoje bet kas gali tapti grubiu, tuo dar labiau komplikuojant situaciją.

Nesupratimas

Berniukus ir mergaites auklėja skirtingai. Berniukui nuo mažų dienų tvirtinama, kad vyrai neverkia. Ir jis pradeda žvelgti į ašaras kaip į kažką gėdingo, kaip į silpnumo pasireiškimą. Vyrai labai aiškiai žino, kad ašaromis nieko nepakeisi, dėl to ir verkia jie nepalyginamai rečiau, nors vyrų ir moterų ašarų liaukos veikia absoliučiai vienodai.

Vyras paprasčiausiai nesupranta, kuriems galams verkti, juo labiau – dėl visiškų niekų? Argi tai padės ištaisyti situaciją? Žinoma, ne. Dėl to stipriosios lyties atstovai paprasčiausiai negali suprasti, kam reikalingos ašaros, kokia jų prasmė.

Svarbu!

Moterys, priešingai, yra įsitikinusios, kad ašaromis problemą išspręsti galima. Bent jau tiksliai palengvės širdyje. Ir išsireikalauti, ko jai norisi, galima pasitelkus ašaras. Pavyzdžiui, priversti vyrą nupirkti jai naujų drabužių. Ar sušvelninti viršininko rūstybę dėl prastai atlikto darbo. Dažnai moterys bando ašaromis nuginkluoti įpykusį vyrą, dėl to nelaiko verkimo tuščia emocija.

Belaukiant skandalo

Pas vyrus ir moteris – skirtinga emocijų skalė. Jei vyras pamato moteriškas ašaras, jis yra tikras, kad atsitiko kažkas išties labai rimto, gal net siaubingo. Nes kitaip – kam verkti? Vyrišku supratimu, ašarų priežastimi gali tapti tik visiška katastrofa. Dėl to, matydami verkiančią moterį, jie laukia atitinkamų žodžių, tokių kaip: „Aš tave palieku“, „Tu man visą gyvenimą sugadinai“, „Susirgau nepagydoma liga“, „Iš mūsų pavogė visus pinigus“, „Sudaužiau tavo automobilį“ – vyras laukia kažko tokio, dėl ko išties verta lieti ašaras.

Iš tikrųjų moters sprendimą šiek tiek paašaroti galėjo lemti patys banaliausi dalykai. Pavyzdžiui, pasidarė manikiūrą ir iškart po to nusilaužė nagą. Susipyko su kolege darbe. Transporte išsitepliojo mėgstamą baltą paltą. Arba tiesiog atsitiko tai, ką priimta vadinti „bloga diena“, kai nesiseka nuo pat ryto.

Vyrui ašaros, kaip jau minėjome – labai grėsmingas signalas, po kurio turėtų sekti nervų priepuolis, triukšmingas skandalas su indų daužymu ir kosminio masto kataklizmai. Dėl to vyrai labai įsitempia, pamatęs moters ašaras. Jie galvoja, kad dabar prasideda kažkas išties siaubingo. O iš tikrųjų moteris gali jau po penkių minučių nusiraminti ir vėl linksmai čiauškėti, juokdamasi pasakoti, kaip nusiminė dėl to, kad parduotuvėje nerado tinkamo dydžio liemenėlės.

Problemos su imunitetu

Moksliškai įrodyta, kad vyrai, kuriuos moterys terorizuoja isterijomis su ašaromis ir priekaištais bei pretenzijomis, dažniau serga. Priežastis – streso būsena, į kurią vyrai įsmunka, matydami moteriškas ašaras. Stresas sumažina imunitetą ir vyrai ima dažniau sirgti.

Be to, jei moteris, paverkusi, dažniausiai pasijaučia geriau, tai vyrams po tokio moteriško „atsipalaidavimo“ gali pašokti kraujo spaudimas ar sutrikti širdies darbas. Negatyvios emocijos visada įtakoja žmogaus fizinę būklę. Kuo dažnesnis stresas, tuo prastesnė savijauta, tuo daugiau problemų su sveikata. Taip kad damoms vertėtų pagalvoti apie tai, jei tik joms, žinoma, rūpi mylimo žmogaus sveikata.

Vyrų reakcija į mylimos moters ašaras – visada negatyvi. Iš pradžių jaučiama kaltė, paskui – susierzinimas, pyktis, po to laukiama, kad tuojau užgrius skandalas ar pasaulinio masto katastrofa.

Norėdamas nutraukti isteriją, vyras, žinoma, gali nusileisti, ką nors pažadėti, jis padarys viską, kad toji scena pasibaigtų. Tačiau nevertėtų šiuo gėrybių išmušimo metodu piktnaudžiauti – visa tai galiausiai atsilieps poros santykiams, ir ne pačiu geriausiu būdu. Patikėkite, verksnės ir manipuliatorės vyrams tikrai nepatinka.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.