Ženklai, rodantys, kad laukiatės mergaitės – mitai ir mokslas

Ne viena nėščioji iš aplinkinių dažnai išgirsta, kad jos eisena, pilvo forma ar veido oda rodo, kad laukiasi mergaitės arba berniuko. Tai nebūna paremta ultragarso tyrimu, o tik išoriniu požymiu. Tiesa jie ar ne?

Žinoma, visuomet labai smalsu kas pilvelyje gyvena, tik lieka klausimas, kuo pasitikėti – prietarais ar geriau laukti ultragarso tyrimo, kuris atskleis tiesą.

Sakoma, kad laukiatės mergaitės jeigu…

Nėštumo pilvas yra „aukštai“

Kiekviena moteris skirtinga, tad ir augantis pilvelis formuojasi vienoms aukščiau, kitoms žemiau. O iš to labai lengvai gimsta prietarai, ką kokia pilvo forma reiškia.

Tiesa: Specialistai teigia, kad pilvo forma daugiau priklauso nuo virškinimo sistemos, nei nuo kūdikio lyties. Pilvo formą lemia kūdikio pozicija  gimdoje, kiek gimdymų moteris turėjo prieš tai ir kaip judėdama paskirsto priaugtą svorį.

Vyras irgi priauga svorio

Kartu su kūdikio mama apvalėjantis būsimas tėtis, pasak legendų, irgi ženklas, jog į šeimą ateina mergaitė.

Tiesa: Įrodyta, jog kai kurie vyrai iš tiesų linkę priaugti „nėštumo“ svorio, bet tai neturi jokio mokslinio paaiškinimo, kaip tai susiję su kūdikio lytimi.

Nėščiosios veidas nusėtas spuogais

Ne viena nėščioji jaučiasi „sugrįžusi“ į paauglystę, nes ant veido pradeda kilti pūlingi spuogeliai. „Laukiesi mergaitės, nes ji pavogė iš tavęs grožį”, – pridurs mitais tikintis asmuo.

Tiesa: Spuogai susiję su hormonais, kurie nėštumo metu tiesiog siautėja jūsų organizme, bet tai nerodo, kokios lyties kūdikio laukiatės.

Pykina rytais

Kodėl vienos nėščiosios kenčia nuo stipraus pykinimo rytais, o kitoms jis nė motais? Pykinti dažniausiai pradeda 5-6 nėštumo savaitę, o jis liaunasi baigiantis pirmam trimestrui.

Tiesa: Tyrimai rodo, kad nuo jo kenčia net iki 70-85% nėščių moterų, bet tikrai tiek nesusilaukia mergaičių. Tiesa, dabar net atsiranda teigiančių, kad yra atvirkščiai – pykinimu besiskundžiančios moterys dažniau susilaukia berniukų.

Norisi saldumynų

Vienos svajoja apie silkutę ir marinuotus agurkėlius, kitoms per nėštumą norisi tik įvairiausių saldumynų. Ir žinoma, iš to, visuomet atsiranda prietarų.

Tiesa: Šis mitas susijęs su asociacijomis – juk ten, kur cukrus, žinoma, kad bus mergaitė.  Nesakysite, jog besilaukiančios mergaičių mieliau renkasi lašinukus. Mokslinio paaiškinimo šitam mitui net nėra.

Šlapimas yra šviesiai geltonas

Dar vienas tarp nėščiųjų sklandantis mitas apie tai, kad kūdikio lytis daro įtaką šlapimo spalvai ir tos, kurių šlapimas yra šviesiai geltonas, laukiasi mergaitės.

Tiesa: Šlapimo spalva keičiasi kelis kartus per dieną ir didžiausią įtaką tam daro jūsų išgeriamų skysčių kiekis, infekcijos, vartojami vitaminai ir net tai, ką valgote. Su kūdikio lytimi tai neturi jokių sąsajų.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *