Žmonos stresas kenkia jos vyro sveikatai

Kaip rodo ne per seniausiai atlikto tyrimo rezultatai, santuokos kokybę labai stipriai įtakoja – nuolatinis stresas. Šeimos kivirčai neigiamai veikia žmogaus kraujospūdį.

Specialistai pakvietė dalyvauti jų eksperimente 100 susituokusių porų. Tyrėjų tikslas buvo išsiaiškinti, kiek stipri yra priklausomybė tarp vieno iš sutuoktinių arterinio kraujospūdžio būklės ir kito sutuoktinio moralinių bei nervinių sutrikimų. Paaiškėjo, kad santykių šeimoje pablogėjimas, ,dažni kivirčai ir stresai iš tiesų daro labai didelę įtaką širdies ir kraujagyslių sistemos darbui.

Be to, ekspertai aptiko kuriozišką niuansą: tiriant ryšį tarp sveikatos ir santuokinio gyvenimo, susituokusią porą būtina nagrinėti tik kaip vieną visumą, ir ne kitaip. Tarkime, jei žmona dėl kokių nors priežasčių patiria stresą, tai iškart daro poveikį vyro kraujospūdžiui.

Mokslininkai neaptiko atvirkštinio ryšio: taip yra dėl to, kad vyrai iš prigimties yra jautresni savo antrosios pusės moraliniam stresui. Stipriosios lyties atstovai labiau pasikliauja moterų palaikymu ir negali jo gauti, jei moteris patiria stresą.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.