Apie ką byloja chroniškas nuovargis?

Miego kokybė yra tiesiogiai susijusi su gyvenimo būdu.

Tyrimų rezultatai, paskelbti leidinyje „Science Alert“, dar kartą patvirtino faktą: aktyvus gyvenimo būdas yra būtinas. Žmonės, kurie reguliariai sportuoja, jaučiasi daug geriau, išmiegoję tiek pat valandų, kiek nesportuojantys. Mažiausiai 20 minučių trukmės fizinio aktyvumo per dieną gali žymiai pagerinti miego kokybę.

Be to, prislėgtą nuotaiką ryte dažnai išprovokuoja piktnaudžiavimas kava. Ir dėl to visai nebūtina išgerti jos prieš miegą. Kofeinas veikia organizmą ilgą laiką, ir netgi vienas papildomas puodelis pietų metu įtakoja cirkadinį ritmą bei sumažina poilsio kokybę.

Bet koks fizinis ar emocinis diskomfortas taip pat turi įtakos gebėjimui pakankamai išsimiegoti. Nerimas, depresija, skydliaukės problemos, diabetas ir net geležies trūkumas gali išprovokuoti nemigą ir priversti žmogų jaustis pavargusiam, vos atsikėlus iš lovos.

Jei ilgai pastebite miego sutrikimų ar turite kitų sveikatos nusiskundimų, neatidėliokite. Kreipkitės į specialistą, nes pilnavertis poilsis yra gyvenimo pagrindas.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.