Apkabinimų nauda

Apkabinimai yra gerokai naudingesni, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tyrimai rodo, kad jie padeda žmonėms tiek psichologiškai, tiek fiziškai.

Kaip teigia Luiza Hei mums reikia keturių apkabinimų per dieną, kad išgyventume, aštuonerių – kad išsaugotume gyvybinę veiklą ir dvylikos – kad augtume ir vystytumės.

Aštuntame XX amžiaus dešimtmetyje mokslininkai ėmė tirti cheminius preparatus endofrinus, aptiktus žmogaus kraujotakos ir nervų sistemose. Endorfinai – morfijui artimos medžiagos, kurios mažina skausmą ir sukelia euforijos jausmą. Tyrimai rodo, kad šių natūralių narkotikų, kuriuos gamina smegenys ir nervų sistema, kiekis išauga, apsikabinimų metu.

Psichologai dažnai kalba, kad šiuolaikiniam žmogui trūksta fizinio artumo su kita gyva būtybe, nesvarbu, ar tai artimas žmogus, nepažįstamas, ar tiesiog šuo. Tokio nekalto, aseksualaus kontakto nebuvimas atima iš žmogaus gyvenimo džiaugsmą, veda į užsisklendimą savo asmenybės narve, žmogus praranda artumo su visa žmonija jausmą ir kontaktą su realybe.

Egzistuoja smegenų zona, kuri aktyvuojasi, atsakydama į prisilietimus prie žmogaus odos. Jeigu vaikas jaučia apkabinimų deficitą, atrofuojasi dalis jo smegenų ir nukenčia imuninė sistema.

Apkabinimai ankstyvoje vaikystėje skatina sugebėjimą mylėti. Vaikai, augę iki 7 metų be apkabinimų, gali nesugebėti mylėti kito žmogaus. Iš jų, kaip taisyklė, užauga psichopatai, sociopatai, t.y. žmonės, nesutariantys su visuomene ir linkę į antivisuomeniškus poelgius, o taip pat patologiškai neprisitaikę prie gyvenimo.

Detalesni tyrimai leido padaryti įdomų atradimą. Visuomenės, kuriose žmonės retai vienas kitą apkabina, darosi labiau agresyvios.

Tyrimai, kuriuos atliko neuropsichologas Džeimsas Viljamas Priskotas, įtikinamai liudija, kad vaikai, kurių nelaikė ant rankų ir kuriais nesirūpino, turi labai daug šansų užaugti žmogžudžiais.

Apkabinimai teikia džiaugsmą ir padeda tiek psichologiškai, tiek fiziškai ne tik tiems, kuriuos apkabina, bet ir tiems, kurie apkabina:

 • Apkabinimai stiprina imuninę sistemą;
 • Stimuliuoja centrinę nervų sistemą;
 • Gerina miegą;
 • Suteikia jėgų;
 • Atjaunina;
 • Nuima stresą;
 • Padidina okcitocino kiekį – tai hormonas, slopinantis depresiją, taip pat mažinantis kraujo spaudimą ir širdies ligų riziką;
 • Padidina hemoglobino lygį, o tai sustiprina visą organizmą, didina imunitetą ir paspartina sveikimą nuo ligų;
 • Pakelia savivertę;
 • Suteikia teigiamų emocijų;
 • Pašalina vidines baimes, depresijas, vienatvės jausmą.

Senoviniuose Rytų traktatuose apkabinimai buvo aprašomi kaip labai svarbus kiekvienam žmogui veiksmas, turintis gydomąjį ir atjauninantį efektą. Apkabinimų metu vyksta apsikeitimas vyriška ir moteriška energija. Visos būtybės aplink mus laukia mūsų šilumos ir gerumo.

Prisiglauskite prie artimo žmogaus, kad jis bent kelioms sekundėms nustotų galvoti apie tai, kas pastoviai sukasi jo galvoje. Panirkite į jo pasaulį, padovanokite jam savo tylą ir dar ilgai negalėsite pamiršti to abipusės šilumos ir gerumo pojūčio.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *