Arba vyrui tarnauti, arba sau pagyventi

Arba kairysis krantas, arba dešinysis. Arba vyrui tarnauti, arba sau pagyventi… – taip atrodo šis gyvenimo scenarijaus konfliktas.

Būti laimingam, tik ar įmanoma visą laiką tokiu būti? Arba būti nelaimingam ir nešti savo kryžių. Sunkus kelias į turtus, arba paprastas į skurdą, bet užtat sąžiningas.

Gyvenimo scenarijuje visada esama konfliktų, kurie žmogų verčia pasirinkti: „arba – arba”. Ir šita būtinybė rintis išsunkia visas jėgas.

Arba kairysis krantas, arba dešinysis. Arba vyrui tarnauti, arba sau pagyventi… – taip atrodo gyvenimo scenarijaus konfliktas, pagrįstas dvigubais signalais, gautais vaikystėje iš mamos. Ir dėl to suaugusiame gyvenime niekaip nesigauna užmegzti rimtų santykių ir ištekėti, nekalbant jau apie tapimą mama.

O ir vien tik savimi rūpintis nelabai gaunasi.

Kitaip sakant – blaško, svaido po gyvenimo upę, nuo vieno kranto link kito. Gyvenimo scenarijus tampa dviejų galingų ir lygiaverčių jėgų konfliktu. Jėgų, kurios stumia žmogų į skirtingas puses. Ir visam tam blaškymuisi tarp dviejų krantų išeikvojama begalė jėgų ir energijos.

Pamenate pasakėčią apie gulbę, vėžį ir lydeką? Visi trys gyvūnai tempia vežimą į savo pusę, vežimas net šokinėja iš įtampos, tačiau neskrenda, neplaukia ir nevažiuoja. O gyvenimas eina pro šalį.

  • Arba gerti iki išprotėjimo, arba būti piktam ir įsitempusiam;
  • Arba pasikliauti visais 100%, arba visus įtarinėti;
  • Arba viena meilė visam gyvenimui, arba prostitutės;
  • Arba būti protinga, arba vieniša…

Tokių „arba-arba” pavyzdžių – begalė.

Ištaisyti šitą mąstymo klaidą galima ištaisant scenarijų. Kai žmogus palaipsniui išsprendžia šį konfliktą, pražūtingą gyvenimo strategiją „arba-arba” pakeisdamas komfortiška, adaptuotis pasaulyje leidžiančia strategija „ir-ir”.

Būtent šitaip. Ir košę iš kirvio išvirti, ir visą šeimą pamaitinti. Visi sotūs, patenkinti, šypsosi.

Strategija „ir-ir” – tai visą laiką laukti upės viduriu. Ten ir srovė greitesnė, ir toliau į priekį matai, ir ant seklumos neužplauksi, ir į pakrantės krūmus neįsipainiosi.

Ir plauki, ir mėgaujiesi vaizdais. Ir procesas, ir rezultatas.

Ir savimi pasirūpini, ir vyrą su vaikais palaikai.

Patinka toks variantas

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *