Gėda prieš žmones

Praleisti nuosavą gimtadienį prie viryklės? Labai paprasta! Dariau tai daugybę metų. Ar jaučiausi, tai darydama, laiminga? Vargu…

Kodėl gi tai nutikdavo vis iš naujo ir iš naujo? Kodėl milijonai moterų siekia įtikti visiems, išskyrus save? Ir kaip ištrūkti iš šito užburto rato? Apie tai papasakosiu šiame tekste.

Anksčiau gyvenau pagal principą: „Man bus gerai ir taip, o štai prieš žmones – nepatogu”. Pati sau maisto negaminau (juoksitės, bet mano vyras moka virti barščius!) Susitvarkydavau, prieš ateinant svečiams. Kartais tekdavo sugrūsti daiktus į spintą, kad išvalyčiau erdvę.

„Vardan kitų” – daugeliui tai puikus stimulas.

  • Pinigų gražiems drabužiams nėra, tačiau prieš pasimatymą jų atsiranda;
  • Epiliacija ir pedikiūras prieš kelionę prie jūros – privalomi elementai, o įprastame gyvenime – ne.

Vakarų moterys pasipuošia prieš eidamos į miestą, kad žavėtų savo grožiu svetimus vyrus, o rytietės daro atvirkščiai – namuose viskas, kas gražiausia, o gatvėje – kukli apranga. Girdėjote šį posakį? Sutikite, dauguma mūsų taip ir daro.

O paskui stebisi, kad vyras atvėso. Jis gi jaučia, kad vardan svečių ir patiktukų socialiniuose tinkluose galime iš kailio išsinerti. Ne, aš neraginu keltis 5 ryto, kad vyrui pabudus jau būtume gražios. Bet galbūt jau pakaks gyventi svetimų labui? Svetimų nuomonių labui?

Galbūt atėjo laikas pradėti savo gyvenimą?

Ir pirmasis žingsnis – liautis organizuoti generalinį tvarkymą prieš ateinant svečiams. O paskui jų nekęsti už tai, kad „verčia” jus tai daryti (o jums gal pamiegoti ilgiau norėjosi). Ir pergyventi, ką jie pagalvos, pamatę dulkes po spinta. Juk būtent tai žudo jūsų savivertę.

Kartą uždaviau sau klausimą: „Kodėl mano svečiai užsitarnavo daugiau, negu aš?”

Ir priėmiau sprendimą – jokių specialių tvarkymųsi prieš ateinant svečiams. Keista, bet tvarkos namuose padaugėjo. Vietoje pergyvenimo „ką žmonės pasakys?” atėjo mintis „kiek man pačiai komfortiška?”

Gaminti po penkis patiekalus svečiams aš nustojau. Neretai mano svetingumas atrodo maždaug taip: „Šaldytuvas štai ten”. Keista, bet svečių nesumažėjo. Paaiškėjo, kad draugai mane myli ne už rafinuotus patiekalus, o tiesiog šiaip. Aš nustojau kankintis virtuvėje ir patiriu malonumą iš gyvenimo, iš svečių, iš bendravimo.

Jeigu jūs kamuojate save prieš ateinant svečiams iki tokio lygio, kad ir kviesti jų nebesinori, paklauskite savęs: „Kas vertingiausio yra jūsų namuose? Jūs pati, jūsų tvarka ar prašmatniai padengtas stalas?”

Liaukitės kamuotis, kad įtiktumėte kitiems ir vaidintumėte idealią šeimininkę. Pradėkite mylėti ir vertinti save, savo laiką ir jėgas.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *