Gydytojai įvardijo 11 įpročių, kurių geriausia atsikratyti

Daugelis iš pažiūros įprastų dalykų, pavyzdžiui, skanus maistas, valgyti česnaką, dažnai gerti vandenį ar išgerti kelis bokalus alaus, iš tikrųjų gali pakenkti jūsų sveikatai.

Gydytojai įvardijo 11 kasdienių įpročių, kurių daugeliui žmonių būtų geriau atsikratyti, kad išliktų sveiki. Juos skelbia „Daily Mail“.

1. Maistas su česnaku. Nors česnakas naudingas imuninei sistemai, jis taip pat sukelia rėmenį, pilvo pūtimą, vidurių pūtimą ir kitas skrandžio problemas – geriausia jį valgyti minimaliomis dozėmis.

2. Daugiau nei viena stiklinė alkoholio per dieną. Organizmas puikiai susidoroja su nedideliais alkoholio kiekiais, tačiau daugiau nei viena stiklinė ar bokalas per dieną bus žalinga.

3. Per dažnai eiti į tualetą. Jei dažnai šlapinatės, šlapimo pūslė ilgainiui ima reaguoti į vis mažesnį šlapimo kiekį, o tai verčia jus dar dažniau eiti į tualetą. Tad jei nuo paskutinės jūsų kelionės į tualetą praėjo tik valanda ir vienu metu neišgėrėte daug skysčių, geriau šiek tiek palaukti.

4. Važiavimas motociklu. Žuvusiųjų važiuojant motociklu skaičius yra beveik 24 kartus didesnis nei autoįvykiuose, todėl šios pavojingos veiklos geriausia vengti.

5. Kasmetinės sveikatos patikros praleidimas. Daug lengviau ką nors aptikti ir gydyti ankstyvoje stadijoje, kai tai dar netrukdo, nei tada, kai jau yra simptomų, todėl kasmetinis sveikatos patikrinimas yra labai svarbus.

6. Valgymo praleidimas arba persivalgymas. Gydytojai pataria visą dieną valgyti mažomis porcijomis, bet nepraleisti valgymo ir nepersivalgyti.

7. Madingos dietos. Daugelis gydytojų tvirtina, kad bet kokia dieta duoda tik nedidelį ir trumpalaikį rezultatą, o norint numesti svorio reikia iš esmės pagerinti savo gyvenimo būdą.

8. Saldūs gėrimai ir sultys. Juose yra daug cukraus, todėl padidėja diabeto rizika.

9. Gerti per daug vandens. Per dieną reikia išgerti apie du litrus (apie aštuonis puodelius). Skysčių perteklius organizme gali sukelti patinimą ir net apsinuodijimą vandeniu.

10. Druska. Per didelis druskos vartojimas gali sukelti aukštą kraujospūdį ir širdies ligas.

11. Veipinimas ir rūkymas. Medikai teigia, kad cigaretės rūkymas kartą per savaitę pasekmių gali ir neturėti, tačiau kasdienis rūkymas ardo plaučius. Vis daugiau tyrimų rodo, kad elektroninės cigaretės taip pat turi neigiamą poveikį plaučiams ir širdžiai.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *