Jei būsi tokia kaip visi, kas tada bus tokia kaip tu?

Pradėti reikia visada nuo savęs.

Harmoningi santykiai visada prasideda nuo harmoningos moters. Ne su manipuliavimo įgūdžiais, ne slaptų kontroliavimo metodų – kaip išlaikyti šalia savęs vyrą ir priversti jį pasipiršti, specialistės, ne studijuojančios iki pakvaišimo būsimoms žmonoms parašytus žinynus ir vadovėlius. Ne. Tik harmoninga moteris gali sukurti harmoningus santykius. Ir taškas, niekaip kitaip.

Kai moteriai gera pačiai su savimi, kai ji nebijo vienatvės ir gali pati savimi užsiimti, ir užsiimti taip, kad jai pačiai įdomu, kai turi adekvačią savivertę ir savigarbos jausmą, kai save pažįsta, žino savo poreikius, kai ji rami, kai tiksliai žino, ko nori – tik tada santykiai susiklostys.

Ką dažniausiai daro dauguma moterų?

 • Ieško vyriškyje sau atramos, tarsi vyras būtų ramentas.
 • Be paliovos provokuoja vyrą, nes savo viduje įsitikinusi, kad nėra verta meilės ir laimės.
 • Pati nežino, ko nori ir dėl to pradeda gyventi vyro tikslais ir svajonėmis, kas irgi nesigauna.
 • Naudojasi vyrais kaip psichoterapeutais.
 • Pavirsta beveide, įkyria verge-prielipa, kurios neįmanoma atsikratyti.
 • Bijo prarasti vyrą, dėl to aršiai kontroliuoja kiekvieną jo žingsnį.
 • Stengiasi visiems įrodyti, kokia yra nepriklausoma, dėl to nesugeba užmegzti normalių santykių.
 • Nemoka pasikliauti ir pasitikėti žmogumi ir turėti artimų santykių, dėl to pakeičia visa tai įvairiausiais surogatas.
 • Stengiasi vyro sąskaita išspręsti savo dvasines problemas, pavyzdžiui, iš naujo peržaisdama santykių su tėvu scenarijus.
 • Stengiasi nusilipdyti iš vyro sau patogų žmogų, nusispjaudama į jo asmenybės savybes, prigimtį ir troškimus.
 • Griebia tą, kas leidžiasi sugriebiamas ir laikosi jo iš visų jėgų, kad tik neliktų viena.
 • Užmerkia akis į tokį elgesį su savimi, kuris kenkia abiem.
 • Provokuoja konfliktus, nes joje kunkuliuote kunkuliuoja emocijos, jas reikia kažkur išlieti, o kitokio būdo nesugalvoja.
 • Laikosi įsikibusi to, ko laikytis nereikia (ir kas apskritai per išsireiškimas „laikyti vyrą”?! Kas jis – vėliavos kotas?)
 • Tikisi, kad jis pagaliau padarys ją, nelaimingą moterį, laiminga.
 • Nesidomi pati savimi ir negali išbūti viena ilgą laiką.
 • Naudojasi vyru spręsdama savo materialias problemas.
 • Bijo senti, priaugti svorio ir t.t., kadangi tada ją jau tikrai mes ir dėl to lekia darytis operacijos, gražintis ir pan.
 • Laukia meilės iš išorės, neturėdama jėgų gauti jos iš vidaus.

Ir tai tik menka dalis viso to, ką moteris daro santykiuose. Ir nė vienas punktas nepriartina prie trokštamo tikslo. Nes pradėti reikia nuo savęs. Ne nuo vyro. Ne nuo vyriškių. O nuo savęs. Iš pradžių reikia sutvarkyti santykiu su pačia savimi, o jau paskui eiti į pasaulį.

Kai viduje bus ramu, tylu ir gera, paprašyti pagalbos bus labai lengva, ištarti gerą žodį – paprasta, išleisti vyrą į žvejybą – dar paprasčiau. Bet jeigu jūs tiksliai žinote, kad jums visa tai yra katastrofa, kad visiškai negalite juo pasikliauti, jo gerbti, negalite saugoti ištikimybės kūnu ir protu, palikti jam asmeninės erdvės ir asmeninio laiko – čia jau signalas.

Signalas, kad laikas baigti galvoti apie jį, stengiantis jį pakeisti, laikas liautis ieškoti jame to mygtuko, kurį paspaudus, jis pradės pildyti visus jūsų norus. Tai tik sugriaus santykius – garantuotai.

Perkelkite akcentus ir dėmesį į save. Jeigu negalite ištekėti ar, juo labiau, liautis galvoti apie vyrus ir apie tai, kaip juos sau gauti – pradėkite nuo savęs. Padarykite sau prioritetu ne „išgelbėti santuoką” ir ne „sutvarkyti santykius su juo” ir netgi ne „ištekėti”. Išsikelkite tikslą tapti įdomia pačia sau.

Artimiau su savimi susipažinkite, numalšinkite vidinį chaosą, susiraskite viską, ko jums reikia – meilę, dėmesį, susidomėjimą, stimulą – savo viduje. Tada ir santykiai pasikeis.

Čia kažkas panašaus į tai, kaip auginame daržoves. Iš pradžių reikia paruošti dirvą, ir kai ji paruošta – pakanka tiesiog pasodinti sėklas ir prižiūrėti augimą minimaliomis pastangomis. O jei nesirūpinsite dirva, tai paskui galima dėti milžiniškas pastangas – jokio derliaus vis tiek nesusilauksite. Tik veltui laiką sugaišite, jėgas iššvaistysite. Įgysite negatyvios patirties ir prarasite tikėjimą.

Tas pats su santykiais. Galima įsisavinti krūvą manipuliavimo žmogumi metodų, išmokti spaudyti reikalingus mygtukus, kad gautum, ko nori, tiktai kokia prasmė ilgalaikėje perspektyvoje, jeigu jūs pati tuo pat metu sunkiai sergate?

Tapsite kaip tas apie ginklus nieko neišmanantis žmogus, pasičiupęs granatą, kuris savo „praktikomis” sužalos visus, kas atsidurs šalia. Ir jau tikrai negali būti jokios kalbos apie laimę, net jeigu iš šalies jūsų šeima atrodys ideali.

Dėl to nereikia kibti prie vyrų iki to laiko, kol neišsiaiškinsite savyje. Nebus harmoningų santykių, kol tos harmonijos nėra viduje. Laikas liautis mėginti keisti kitus žmones ir santykius su jais. Nuraminkite save ir aplinkui irgi viskas nurims.

Savęs tyrinėjimas ir tobulinimas – be galo įdomus ir pabaigos neturintis procesas. Ir jeigu į jį įsitrauksite, sustoti jau neįmanoma, jums pačiai su savimi bus vis įdomiau. Ir kuo įdomiau jums pačiai, tuo stipriau pritraukiate kitus – vyrus, drauges, vaikus, kolegas, viršininkus.

Viskas prasideda viduje. Mumyse.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *