Jeigu perdėtai globojate vaiką – auginate potencialų alkoholiką

Perdėtai globojančių tėvų vaikai dažniau patiria psichologinių problemų, yra labiau linkę į priklausomybes. Tokias išvadas padarė Amerikos psichologų asociacijos ekspertai.

Psichologai žurnale Couple and Family Psychology: Research and Practice paskelbė tyrimą, kuriame teigiama, kad per didelė globa ir kontrolė vyresnio amžiaus paauglystėje gali sukelti rimtų problemų 18-25 metų jaunuoliams.

Jaunystėje tokių šeimų vaikams sunkiau gyventi savarankiškai, jiems kyla didesnė rizika tapti priklausomiems nuo psichoaktyvių medžiagų ir alkoholio.

Ekspertai ir anksčiau buvo įsitikinę, kad per didelė globa kenkia vaikams, tačiau tokio elgesio priežastys nebuvo ištirtos. Mokslininkai testavo grupes, kurių skaičius siekė apie 300 žmonių – vaikus ir tėvus. Dalyviai turėjo atsakyti į klausimus ir įvertinti auklėjimo metodus, požiūrio į save ir vaikus griežtumą.

Apklausa parodė, kad pernelyg globojančių tėvų vaikai tolimesniame gyvenime patiria daug psichologinių problemų. Nors tėvai visa tai daro turėdami pačių geriausių ketinimų.

Remdamiesi apklausos rezultatais, mokslininkai padarė išvadą, kad perdėtos globos priežastimi gali būti laikomas tėvų perfekcionizmas. Mamų ir tėčių troškimas tapti pačiais geriausiais gimdytojais verčia rinktis netinkamus auklėjimo metodus.

Psichologai taip pat pažymėjo, kad kai kurių tėvų savivertė priklauso nuo jų įsitraukimo į vaiko gyvenimą – kuo daugiau jie bendrauja su vaiku ir dalyvauja sprendžiant jo problemas, tuo aukščiau vertina save kaip tėvus.

Čia svarbu neperžengti ribos, kai tėvai ne tik palaiko paauglį, bet pradeda už jį spręsti jo problemas, neleisdami pasireikšti pačiam vaikui.

Daugelis tėvų prisipažino tikintys, kad hiperkontrolė vaiko atžvilgiu padės jam pasiekti rezultatų, kurių nepasiekė patys tėvai. Priešingu atveju visi geriausi tėvų siekiai, priešingai, gali neigiamai paveikti paauglio ambicijas ir charakterį.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.