Ką daryti, kad ir po pietų būtume žvalūs

Dauguma žmonių papietavę apsnūsta ir tampa vangūs. Mokslininkai seniai pastebėjo, kad antroje darbo dienos pusėje darbuotojų produktyvumas sumažėja.

Ne vienas apie antrą valandą darbe pasvajoja, kaip būtų gerai, jei prie rašomojo stalo staiga atsirastų sofutė. Kai kurie įsigudrina net užsnūsti kelioms sekundėms sėdėdami prie kompiuterio.

Aišku, kad dieną darbe pamiegoti negalime. Mes – juk ne pietiečiai. Tačiau yra kitų būdų, padedančių atgauti žvalią savijautą antroje dienos pusėje.

Miegaliai – į saulutę!

Išeikite per savo pietų pertrauką į lauką. Saulės bučinys vietoj deserto sumažina miego hormono melatonino išsiskyrimą ir skatina kaulus stiprinančio vitamino D gaminimąsi. Jei dar surastumėte 15 minučių laiko pasivaikščioti gryname ore, būtų visai gerai. Antrąjį darbo pusdienį būsite energingi ir žvalūs.

Išbudinantys proteinai

Tuno salotos be duonos? Toks maistas tik skamba nuobodžiai. Tie, kurie per pietus atsisako angliavandenių, pailgina dieną. Užuot stiprinę kūną energija iš sunkiai virškinamų miltinių produktų, suteikite jam gerą proteinų dozę. Tuno salotos su kiaušiniu, liesa paukštiena su žalumynais yra greitai virškinami ir padeda lengvai įveikti popietės mieguistumą.

Arbatos ritualas

Įsiveskite arbatos gėrimo ritualą ir sąmoningai mėgaukitės maža pertraukėle. Lengvai tonizuojantis gėrimas papildys kūno skysčių atsargas. Šaukštelis medaus ir citrinos griežinėlis suteiks papildomos energijos ir žvalumo. Mažas pertraukėles galima lengvai paįvairinti, kasdien geriant vis kitokio skonio arbatą.

Tvarka darbo vietoje

Kai pajuntate, jog pradeda lipti akys, žinokite: laikas daryti tvarką. Pradėkite nuo elektroninio pašto, išvalykite senus laiškus. Sutvarkykite rašomąjį stalą, išmeskite nereikalingus popierius. Abiem darbams nereikia didelių protinių pastangų ir koncentracijos. Po jų būsite išsibudinę. Kai aplinkui sumažės netvarkos, taps aiškesnės mintys.

Skambutis brangiam žmogui

Pasikeiskite keliais meiliais žodžiais su mylimuoju, karšta naujiena su geriausia drauge ar pasikalbėkite su vaiku – penkios minutės, skirtos privataus gyvenimo pertraukėlei, ir malonūs žodžiai padės sėkmingai startuoti į antrąją darbo dienos pusę.

Trumpa mankštelė

Po ilgo pusdienį trukusio posėdžio su vadovais tiesiog būtina truputį pajudėti. Atsistokite, sunerkite rankas virš galvos ir giliai pakvėpuokite. Jei nenorite atkreipti į save kolegų dėmesio, tą patį efektą pasieksite dvi minutes sukdami pečius ratukais atgal ir į priekį. Į jūsų raumenis priplūs daugiau kraujo, išsijudins sustingę sąnariai, smegenys gaus daugiau deguonies ir naujos energijos.

Tonizuojančios mėtos

Pasidėkite šalia klaviatūros mėtinio gėrimo butelį. Eterinis pipirmėčių aliejus suteikia žvalumo ir prašviesina galvą. Užsilašinkite porą lašelių ant pirštų galiukų ir pamasažuokite kaktą bei smilkinius.

Šokolado pertraukėlė

Tamsusis šokoladas su riešutais ir migdolais iškart suteikia energijos ir padeda dirbti protinį darbą. Dėl jame esančių antioksidantų, magnio ir kofeino kartusis šokoladas laikomas idealiu popietės gardumynu.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.