Kai partneriai gydosi vienas kitu

Gydosi – tiesiogine šio žodžio prasme. Dažnai visas tas keistas santykių šokis yra ne kas kita, kaip nesąmoningas terapijos procesas. Partneriai kankina vienas kitą, jiems tarsi ir blogai, sunku, o iš tikrųjų – jaučiasi kuo puikiausiai.

Paradoksas? Juk jiems kažkodėl šito reikia: pritraukti-atstumti, įsiūbuoti situaciją, periodiškai įlendant į butelį. Toks savotiškas spontaniškas troškimas nubausti pačius save už kažkokius praeities skausmus ir užkrauti savo vidinį komfortą artimam žmogui ant kupros.

Dar daugiau – partneriai taip priprato “trintis” vienas į kitą ir malšinti psichologinį troškulį, naudojantis kitu žmogumi kaip unitazu savo emocijoms, kad jau nebenori išsiskirti. Nors širdyje supranta ir suvokia, kas iš tikrųjų su jais vyksta.

Ir jeigu dabar koks nors burtininkas akimirksniu sutvarkytų tą keistą, nesuprantamą bendravimą, jei pašalintų diskomfortą ir traumatizmą, vyras ir moteris tuojau pats pradėtų rūpestingai kurti savo santykius nuo švaraus lapo, tačiau pagal lygiai tą patį scenarijų.

Sudėtingais tarpusavio priklausomybės vienas nuo kito atvejais būtina giliai padirbėti su vaikiškomis traumomis arba išsiaiškinti kitas traumas, kurių abu poros nariai galėjo prisirankioti per visą gyvenimą.

Į mane dažnai kreipiasi poros, kurias galima apibūdinti: “Ir kartu – ankšta, ir atskirai – nesigauna”. Čia labai svarbu išsiaiškinti savo realius poreikius bei su partneriu susijusius lūkesčius.

Ar nėra jums mylimas žmogus viso labo treniruoklis, skirtas gyventi trukdančiam negatyvui apdoroti? Kartais vienas iš partnerių pasąmoningai išprovokuoja neapykantą savo adresu, kad kito žmogaus pagalba nubaustų save už kokį nors poelgį, kuris sukėlė jam skausmingą kaltės jausmą.

Tačiau galiausiai kuriam vienam iš poros narių įkyrės būti tokiu įrankiu, “bokso kriauše” savo partneriui. Ir tada gali užgriūti drama ar netgi tragedija, kadangi sulaužyti tokią schemą labai skausminga. Kad pateisintų savo neadekvatų elgesį, partneriai susikuria galvoje varžovus ar varžoves ir perkelia jiems savo skausmą, mėgina tais žmonėmis gydyti tuštumą savo viduje.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *