Kai žmogus negyvena savo gyvenimo, o visą laiką taikstosi prie svetimų troškimų ir poreikių, būna graudu. Kodėl negaliu neigiamai atsakyti kitiems? Juk nuo to nukenčia mano asmeniniai reikalai, mano interesai. Laikas nustoti stengtis būti patogiai kitiems.
Kai jūs gyvenate, pataikaudami kitiems, visi jūsų resursai skiriami tam, kad parinktumėte „raktus“ į kito žmogaus širdį, patiktumėte, padarytumėte viską, kaip jis nori. Iš pradžių reikia surasti savyje jėgų, kad galėtumėte suvokti savo problemą. O kai pradėsite su ja dirbti, susidursite su dideliu aplinkinių pasipriešinimu – juk jiems taip patogu, kad jūs esate patogi.
Kaip atsikratyti geros mergaitės vaidmens?
Kas galėtų padėti liautis būti gerai visiems ir tapti gerai pirmiausia sau?
1. Susipažinkite su savimi
Mokykitės priimti savo troškimus, galimybes. Atskleiskite savo asmenybę, išbandykite tai, kas jus visada domino, bet ko nepadarėte anksčiau, nes kažkas tam nebūtų pritaręs.
Svarbu surasti tas sritis, kuriose galite pasiekti laimėjimų. Pastebėdamos savo pasiekimus, galėsite vis labiau ir labiau tikėti savimi. Tai padarys jus atkaklesne ir stipresne.
2. Mokykitės sakyti „ne“
Atsisakymas – normalus dalykas. Ir jūs turite tam teisę. Svarbu tai suvokti ir pajausti.
Iš pradžių galbūt bus sunku tai daryti, todėl į kiekvieną savo atsisakymą žiūrėkite kaip į savo pasitikėjimo treniruotę.
Žinoma, kartais galima sutikti su kitų prašymais, kai jaučiate vidinį akstiną, kai nuoširdžiai norite įvykdyti prašymą, kai turite tam laiko ir energijos.
Jeigu kas nors nesupras jūsų atsisakymo, tai taip pat bus normalu, nes kiekvienas žmogus visada turi pasirinkimą, kaip reaguoti.
Turėkite galvoje, kad artimieji veikiausiai pradės jumis manipuliuoti, stengsis iššaukti kaltės jausmą, kad vėl taptumėte paklusnia mergaite. Nepasiduokite!
Visada prisiminkite, kad žmonės, kurie jus nuoširdžiai myli, priims jus ir supras. Galbūt nuo jūsų kažkas pasitrauks – toks žmogus, kuris nori tik gauti iš jūsų naudos ir pasiruošęs bendrauti tol, kol būsite jam patogi. Priimkite šį faktą su dėkingumu ir ramiai paleiskite savanaudį žmogų eiti savo keliu.
Iš pradžių jums bus sunku atsisakyti, bet paskui viduje pradėsite jausti, kada norite atsisakyti, o kada ne. Tada atsisakinėsite jau be jokio kaltės jausmo, kad tai yra „nepatogu ir negražu“. Toks pokytis įvyks po tam tikro laiko, ne iškart.
Ir sąveika su tais žmonėmis, su kuriais tęsite bendravimą, jau buvo kokybiškesnė, pagrįsta abipusiais mainais.
3. Mokykitės priimti save visiškai
Mes visi esame netobuli, ir tai yra nuostabu! Idealus idealumas būtų liūdnas ir nuobodus. Realybėje mus traukia žmogaus unikalumas, išskirtinumas, įdomus įvairiapusiškumas.
Iš tikrųjų suaugusiems, psichologiškai brandiems žmonėms įdomiausia būna ta „razina“, kuri išskiria žmogų nuo kitų. Jiems nereikia amžinai stengtis derintis prie kitų, mėgdžioti ir pataikauti. Falšas visada juntamas, o prisiderinimas prie kitų būna nuobodus ir neįdomus, nes jame nėra sielos ir asmeninio individualumo.
Ženkite pirmuosius žingsnius ir netrukus pastebėsite, kaip viskas pradeda keistis. Jus pradės gerbti. Kito ims gerbti jūsų laiką, jūsų triūsą, skaitytis su jūsų nuomone.
Su laiku pajusite vidinį pakilimą ir pasijausite vertinga pirmiausia savo akyse.
Išlaisvinusios energiją, kurią anksčiau eikvojote tam, kad patiktumėte kitiems, jūs galėsite nukreipti ją į savo esmės atskleidimą ir pajautimą. Stiprindamos ir augindamos savo atramą, jūs pamažu suvoksite, kad galite surasti išeitį iš bet kokios situacijos. Juk jūs viską galite!