kaip suprasti vyrą

Kaip suprasti vyrą: instrukcija moterims

Stengdamosi suprasti savo partnerius, nes dažnai teisiame save. Ir tai yra didelė klaida. Taip mano socialinis psichologas Aleksandras Šachovas. Neverta laukti, kol vyriškos reakcijos taps identiškos moteriškoms. Eksperto aiškinimai ir patarimai padės toms, kurios ieško supratimo santykiuose.

Pasakos moko mergaites, kad svarbiausia yra sutikti „tą tikrąjį“. Tačiau santykius dar reikia palaikyti ir vystyti. O to jau niekas nemoko: nei pasakos, nei močiutės, nei mokykla. Dėl to kyla dažni nusivylimai. Kaip jų išvengti? Štai du svarbūs patarimai, pagrįsti psichologo darbo patirtimi.

Prisiminkite, kad vyras – tai visiška jūsų priešingybė

Suprantama, kad tai sunku priimti iki galo. Vidinis balsas kužda mums: „Na, negali būti tokio didelio skirtumo tarp mūsų, juk jie irgi turi dvi ausis ir beveik tiek pat galūnių“. Bet mes ir išoriškai pastebimai skiriamės vienas nuo kito, o mūsų vidinė sandara yra tokia nepanaši, kad tinkamiausias palyginimas būtų – kaip juoda ir balta.

Kiek klaidų galima buvo išvengti, kiek santuokų išgelbėti, jeigu moteris (taip pat ir vyras) taikytų banalią, tačiau aktualią gyvenimo išmintį: „Negalima teisti kitų pagal save!“.

Nesitikėkite iš vyrų „normalaus“ elgesio. Juk „normaliu“ dailiosios lyties atstovės laiko bet kuriai moteriai suprantamą elgsenos variantą. Geriau tyrinėkite tuos „ateivius iš kitos planetos“. Vyrišką elgesio logiką diktuoja ne žema moralė ar blogas auklėjimas, o mažų molekulių, vadinamų hormonais, poveikis.

Tose situacijose, kai moteris jaučia gailestį (už jį atsakingas oksitocinas), vyras jo nejaučia (jame oksitocino beveik nėra). Kai ji bijo (veikia adrenalinas: susiaurėja kraujagyslės, reakcija bėgti kyla dėl žemo testosterono lygio), jis pyksta (noradrenalinas: išsiplečia kraujagyslės, puolimo reakcija, dažniausiai kylanti dėl didelio testosterono lygio).

Didžiausia moterų klaida – laukti, kad vyro reakcija bus tokia pat kaip jų. Kai suprasite tai, jums pasidarys lengviau sutarti su vyrais.

 Atmeskite savo ankstesnę patirtį

Ir juo labiau atmeskite svetimą patirtį. Bernhardas Show sakė: „Vienintelis, kuris elgėsi išmintingai, buvo mano siuvėjas. Jis matuodavo mane iš naujo kiekvieną kartą, kai pamatydavo mane, o kiti prieidavo prie manęs su mano senais matmenimis, tikėdamiesi, kad aš juos atitiksiu.“

Žmogaus smegenų paskirtis – analizuoti aplinką, surasti dėsningumus ir kurti stabilias reakcijas. Kitaip tariant, mes labai greitai sukuriame šablonus, stereotipus. Tačiau nieko neišeis, jeigu jūs taikysite patirtį, įgytą ankstesniuose santykiuose, arba, dar blogiau, savo draugių, mamų, senelių ir televizijos ekspertų patirtį iš jų pačių santykių.

Dabartinis jūsų vyras – ne toks kaip buvęs. Vyrai nebūna vienodi (kaip ir moterys, bet tai ir jūs pačios žinote). Pabandykite pažvelgti į partnerį kaip į užsienietį, atvažiavusį iš kitos šalies (gal net iš kitos planetos). Neskubėkite daryti išvadų.

Svarbiausias jūsų instrumentas bendraujant – klausimas „Kodėl?“. Užduodamas ne su pretenzijų intonacija, o su susidomėjimu, pagarba ir noru suprasti priežastį, ištirti ir priimti kito požiūrį.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *