Kas nutinka organizmui praėjus mėnesiui po alkoholio atsisakymo – nauda prasideda iš karto

Mokslininkai pastebėjo, kad alkoholio atsisakymo nauda yra beribė.

Atsisakyti alkoholio gali būti sunku, nes žmogus gali manyti, kad tai reiškia socialinio gyvenimo pabaigą, tačiau taip visiškai nėra, o nauda sveikatai yra neribota.

Mokslininkai pastebėjo, kad alkoholio atsisakymo nauda yra beribė: nuo diabeto rizikos sumažėjimo iki virškinimo sistemos pagerėjimo, rašo „Mirror”.

Ekspertai paaiškino, kad alkoholiui pasišalinus iš kraujotakos, žmogaus nuotaika „pagerės” ir jis galės geriau „kovoti su infekcijomis”.

Be to, žmogus galės palaikyti aukštesnį hidratacijos lygį nevartojant alkoholio, o tai netgi gali lemti „švaresnę odą”.

Ekspertai teigia, kad po mėnesio atsisakius alkoholio galima pastebėti, jog „stabilizuojasi cukraus kiekis kraujyje, sumažėja cholesterolio kiekis ir krenta svoris”.

Ekspertai dalijosi, kad alkoholio atsisakymo nauda pastebima beveik iš karto. Po dviejų-trijų dienų „toksinas visiškai pašalinamas”, o „kraujotaka, inkstai ir kiti organai grįžta į normalią būseną”.

Po penkių-septynių dienų pagerėja nuotaika ir miegas, nes grįžta geros savijautos hormonai. Miego fondo (Sleep Foundation) tyrimai parodė, kad du alkoholiniai gėrimai vyrams ir vienas gėrimas moterims 24 proc. sumažina miego kokybę.

O dar po 10 atsisakymo dienų alkoholio vartojimo pažeistos ląstelės „atsistato”, todėl „padidėja energija”, o po 30 blaivybės dienų, ekspertų teigimu, „sumažėja cukraus kiekis kraujyje, cholesterolio kiekis ir svoris, todėl sumažėja lėtinių ligų, tokių kaip diabetas, kepenų cirozė ir nutukimas, rizika”.

Saugi alkoholio dozė

Ekspertai rekomenduoja per savaitę išgerti ne daugiau kaip 6 vidutinio dydžio (175 ml) taures vyno arba 6 pintos 4 proc. alaus.

Tačiau jie pažymėjo, kad visiškai saugaus alkoholio kiekio nėra.

Tačiau alkoholio vartojimas rekomenduojamomis dozėmis sumažina žalos sveikatai riziką.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *