Kavos vartojimas senatvėje daro žmones stipresnius ir energingesnius

Kartu mokslininkai pažymi, kad reikia atlikti tolesnius tyrimus siekiant išsiaiškinti, ar tokį poveikį fiziniam aktyvumui daro kofeinas, ar kiti cheminiai junginiai.

Nauju tyrimu nustatyta, kad kavos gėrimas vidutiniame amžiuje gali sustiprinti jus senatvėje, rašo „The Guardian”.

Taigi, Singapūro nacionalinio universiteto (NUS) komanda 20 metų atliko tyrimą tarp 12 000 dalyvių ir paskelbė jį žurnale „Journal of the American Directors Association”.

Vidutiniškai 53 metų amžiaus dalyviai buvo apklausti apie kofeino vartojimą, o vėliau, sulaukę vidutiniškai 73 metų amžiaus, vėl buvo klausiama, kokie energingi jie jaučiasi.

Be to, buvo fiksuojamas jų svoris, matuojama rankų susitraukimo jėga ir atliekamas TUG testas, kuris naudojamas asmens judrumui įvertinti ir kuriam atlikti reikia ir statinės, ir dinaminės pusiausvyros.

Tarp apklaustų kavos mėgėjų 52,9 proc. gėrė vieną puodelį per dieną, 42,2 proc. gėrė du ar tris puodelius, o 4,9 proc. gėrė keturis ar daugiau puodelių.

Rezultatai parodė, kad 4,9 proc. turėjo gerokai mažesnę tikimybę vėliau gyvenime patirti fizinį silpnumą, palyginti su tais, kurie kasdien kavos negėrė.

Tačiau mokslininkai pažymi, kad reikia atlikti tolesnius tyrimus siekiant išsiaiškinti, ar tokį poveikį fiziniam silpnumui turi kofeinas, ar kiti cheminiai junginiai.

Anksčiau mokslininkai taip pat nustatė, kad per dieną išgeriant tris-keturis tirpios kavos puodelius, atitinkančius tris-keturis puodelius, sumažėja daugelio ligų, įskaitant širdies ligas, antrojo tipo diabetą ir kai kurias vėžio rūšis, rizika.

Be to, vieno tyrimo duomenimis, vienas papildomas puodelis kavos per dieną padeda išvengti svorio augimo.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *