Keturi būdai tapti tikru tėvu savo sūnui

Tėtis berniukui – savotiškas šablonas, pavyzdys, etalonas, į kurią berniukas nesąmoningai lygiuosis visą gyvenimą.

Taip jau psichologiškai sutvertas vyriškų savybių rinkinio formavimosi mechanizmas.

Yra du kraštutinumai. Ir psichologo priimamajame būriuojasi daugybė vaikų, jaunuolių, vyrų, kadangi šių kraštutinumų pasekmės labai brangiai kainuoja.

Pirmasis kraštutinumas – abejingas tėvas.

Jis nedemonstruoja meilės, bet ir nesmerkia. Kitaip sakant, rodo visišką abejingumą.

To pasekmė, kaip taisyklė – infantilus ir neatsakingas berniukas.

Antrasis kraštutinumas – žiaurus tėvas.

Tokie tėvai tiki, kad tik per žiaurumą ir griežtus apribojimus jie gali užauginti „tikrą vyrą“.

Tačiau būti sūnui tikru autoritetu, mylimu ir keliančiu pagarbą bei pasitikėjimą – tam yra kitas kelias. Jį įveikęs, sūnus ateityje galės kurti sveikus santykius, realizuoti save, išvengti psichosomatinių problemų, išsaugoti pasitikėjimo kupinus santykius su tėčiu.

Taigi, taisyklės yra tokios:

Jokio pajuokos!

Pajuoka – tai manipuliavimas, psichologinis smurtas, paslėpta agresija. Tai neturi nieko bendra su motyvacija. O sūnus, girdėdamas nuolatines pašaipas, neišmoksta konstruktyviai vertinti savo minčių, jausmų ir poreikių. Jis išmoksta visą laiką nuo visko ir visų gintis.

Jokių vertinimų!

„Tikri vyrai taip nesielgia“, „Taip daro tik silpni“ ir kt. Tokie vertinimai labai greitai pavirsta nuostatomis, o ateityje neleidžia išnaudoti visų galimybių, kurios atsiras sūnaus gyvenimo kelyje. Gyvendamas gyvenimą tėvo nustatytose ribose, sūnus negalės panaudoti savo potencialo nuosaviems tikslams pasiekti.

Auklėjime naudojame ne valią, o susidomėjimą!

Daugelis tėčių įteigia savo sūnums, kad yra tik vienas žodis – „reikia!” Reikia save priversti, tada viskas bus gerai! Tačiau! Savęs slopinimas ir gniuždymas, nuolatiniai bandymai prisiversti ir nuolatinė kankynė veda tik į nuovargį ir pasyvumą. To pasekmės – nemėgstamas darbas ir įvairios priklausomybės. Bet jeigu, pavyzdžiui, tėvas išmokys sūnų eiti į mokyklą iš susidomėjimo, tai yra, kai vaikui pačiam patiks mokytis, kadangi mokydamasis jis jaučiasi sėkmingas, ir kiekvieną dieną išmoksta kažko naujo ir tuo dalijasi su tėčiu – sūnus pajus tikrą susidomėjimą gyvenimu! Juk tik tasai vyras, kuris domisi gyvenimu, gali daug pasiekti.

Neverskite sūnaus nedaryti klaidų

Visų pirma – tai neįmanoma. O kas svarbiausia, požiūris į klaidas ir pralaimėjimą – tai galimybė išsiugdyti tuos įgūdžius, kurių nepakako. Tik tie, kurie save gerbia ne tik už pasiekimus, bet ir už nesėkmes, gali atlikti daugiausiai žygdarbių.

Laikydamiesi šių taisyklių suprasite ir pajusite, kad būti tėvu yra ne tik darbas, bet ir didžiulė laimė!

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *