Ko negalima sakyti savo dukrai

Kartais frazės, kurios suaugusiems atrodo absoliučiai nekaltos, nekenksmingos ir neturinčios ypatingos reikšmės, vaikui gali padaryti nepataisomą traumą. Todėl tėvai turėtų gerai pagalvoti, prieš sakydami vaikui tą ar kitą frazę.

Mamos ir dukros pokalbiai – atskira tema. Juk mamos žodžiai ir palaikymas daro labai svarbią įtaką mergaitės ateičiai.

Kokių gi frazių negalima sakyti savo mylimai dukrai, kad nesugadintumėte tarpusavio santykių ir būsimo mergaitės gyvenimo?

„Tu tapsi tuo, kuo negalėjau tapti aš pati“

Mamos neretai pradeda ugdyti dukras pagal savo įsivaizdavimą, kokia turi būti mergaitė, koks turi būti jos elgesys, o taip pat mamos būna įsitikinusios, kad garantuotai žino, ko reikia jos mažylei. Ir jeigu mama svajojo užsiimti šokiais, tačiau jai tai nepavyko, tikrai neverta per prievartą versti mergaitę užsiimti choreografija vien tam, kad JŪS realizuotumėte viso SAVO gyvenimo svajonę nuosavo vaiko sąskaita.

Vienintelis tokio jūsų elgesio rezultatas – sugriautas vaiko likimas. Dėl to, kad jis įgyvendino ne savo norus, ne savo įgimtą pašaukimą, į kurį buvo nusispjauta. Jis įgyvendino mamos svajonės ir troškimus.

„Aš mama! Aš žinau, kas tau geriausia!”

Niekas neabejoja, kad esate daug protingesnė ir labiau patyrusi, nei jūsų dukra. Tačiau faktas yra tas, kad ateina laikas, kai reikia sustoti ir suprasti, kad mergaitė jau užaugo. Motiniškos nuostatos labai dažnai veda į konfliktus ir problemas asmeniniame merginos gyvenime.

Todėl visada atminkite, kad ir jūsų dukra turi savo nuomonę, kaip bet kuri kita asmenybė. Stenkitės pasitarti su vaiku, kaip su suaugusiuoju, dukra tikrai išklausys jūsų patarimus, jeigu jie skambės geranoriškai, o ne kaip pamokslai ar įsakymai.

„Tu man skolinga!”

Taip, jūs pagimdėte dukrą, ją prižiūrėjote, auginote, tačiau tai nereiškia, kad ji turėtų jums paaukoti visą savo gyvenimą. Reikalaudama iš mergaitės maksimalaus dėmesio, jūs arba padarysite ją savo užgaidų belaisve, arba tarp jūsų neišvengiamai kils konfliktas.

Atminkite – jūsų vaikas turi teisę į asmeninį gyvenimą ir kad netgi šį gyvenimą gyvendama, dukra vis tiek jus labai myli.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *