Ko neturėtų daryti moteris, jei ji nori sukurti tvirtus ilgalaikius santykius?

„Kai tik užmezgu santykius su vyru, aš prarandu save. Kas su manimi negerai?”

Mes visi, vyrai ir moterys, esame savo šeimos istorijos nešėjai. Į asmeninį santykių modelį įtraukiame tai, ką nuo vaikystės matėme stebėdami savo tėvus, senelius ir kitus artimuosius.

Be to, socialiniai stereotipai ir įsitikinimai taip pat turi įtakos tam, kaip mes elgiamės užmezgę santykius.

Per savo ilgametę psichologinio konsultavimo praktiką (daugiau nei 25 metus) autorė sudarė sąrašą, ko neturėtų daryti moteris, jei ji nori sukurti tvirtus ilgalaikius santykius. Ji pateikė pagrindines situacijas, kurios priveda prie santykių žlugimo ir savojo „aš“ praradimo.

1. Elkitės taip, tarsi jūsų vyras negebėtų savimi pasirūpinti. Ką daro mamos dėl savo  berniukų, kai jie auga?

Mamos moko juos rūpintis savimi. Vis dėlto, kai kurios mamos slopina savo vaikų savarankiškumą. Jos yra pasirengusios juos maitinti, girdyti, prausti ir patarti, kaip gyventi. Kiekvieną žiemos rytą jos pasirūpina, kad sūnus užsirištų šiltą šaliką, o vasarą apsirengtų lengvus marškinius.

Suaugęs vyras pasąmoningai ieško moters-mamos. Jei su vyru elgiatės kaip su vaiku, tuomet ir toliau skatinate jo bejėgiškumą. Nenustebkite, kad jums vienai tenka rūpintis vaikais, nes jūsų vyras ir pats dar tebėra vaikas, kuriam reikia mamos.

2. Pastatykite vyrą ant pjedestalo ir laikykite jį Dievu. Asmenybės kulto kūrimas prie gero nepriveda. Pirmiausia jį pakelsite, o paskui nuleisite, kad galėtumėte išsaugoti ne tik savigarbą, bet ir savąjį „aš“.

Atminkite, kad bet kuris vyras tėra paprastas žmogus, turintis ir privalumų, ir trūkumų. Jūs turite tapti lygiaverčiais partneriais.

3. Apsimeskite kvailele, kad jūsų vyras galėtų jaustis protingu. Gerai pagalvokite, ar tikrai norite visą gyvenimą vaidinti kvailelę? Tiesiog būkite savimi. Jei savo vyrui esate per protinga, turėtumėte gerai pagalvoti, ar toks vyras jums tikrai reikalingas.

4. Stenkitės tik dėl vyro. Jei nenustosite tobulėti, jis tikrai nesiliaus jūsų mylėti. Nepamirškite, kad vyras jus įsimylėjo tokią, kokia esate, ir jis tikrai nesitiki, kad ateityje tapsite patobulinta savo pačios versija. Jei norite tobulėti, darykite tai dėl savęs, bet ne dėl vyro.

Kartais moterys nusprendžia patobulinti savo išvaizdą, nes mano, kad tai jų išrinktiesiems labai patiks. Deja, gana dažnai nutinka ir priešingai, todėl prieš pasiryždama plastinei operacijai ar kitai procedūrai, pirmiausia paklauskite savo vyro, ar jam patiktų toks patobulinimas. Jo atsakymas jus gali kaip reikiant nustebinti.

5. Pamirškite savo pomėgius ir atsižvelkite vien tik į savo vyro interesus. Vyrai ir moterys vieni kitus traukia, nes jie yra labai skirtingi. Jei turėsite savų pomėgių, tikėtina, kad jūsų pokalbių temos niekada neišsisems.

6. Rūpinkitės jo karjera ir dalinkite patarimus net ir tada, kai jis jų neprašo. Toks jūsų elgesys gali smarkiai pakenkti santykiams. Jei manote, kad jūsų vyrui reikia pagalbos, pasiūlykite jam apsilankyti pas psichologą, trenerį ar karjeros konsultantą.

7. Tapkite savo vyro psichologe/ psichoterapeute / trenere. Kartais moterys pervertina savo galimybes ir imasi įvairiausių vaidmenų, kuriems nebūtinai turi kompetencijos. Nepamirškite, kad moteriai visiškai pakanka tiesiog mylėti vyrą ir jį palaikyti.

8. Stenkitės, kad vyras atitiktų jūsų svajonių idealą. Kiekviena moteris galėtų įvardinti, koks „turėtų būti vyras“, tačiau tai neretai yra labai toli nuo realybės. Išmokite mylėti tikrą žmogų, o ne fantaziją, kurią susikūrėte savo galvoje.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *