Ko neverta daryti iškart po valgio

Sotūs pietūs ar paskubomis suvalgyti užkandžiai praktiškai vienodai atsiliepia virškinimo būklei. Organizmas paleidžia maisto perdirbimo mechanizmą, aktyvuodamas visus resursus. Dėl to specialistai, užsiimantys dietologijos problemomis, rekomenduoja laikytis tam tikrų mitybos taisyklių ir pataria iškart po valgio nesiimti konkrečių veiksmų, kad išvengtume diskomforto.

Atkreipkime dėmesį į vaisių desertą. Jokios žalos nedarantys ir netgi priešingai – labai naudingi vaisiai su dideliu malonumu vartojami po malonių pietų desertui. Ir vis dėlto nuostabiuose obuoliuose, apelsinuose, vynuogėse ir kituose vaisiuose esama labai daug rūgščių. Patekusios į pilną skrandį ar žarnyną, jos pradeda rūgti ir sulėtina natūralų virškinimą. Tai pasireiškia kaip sunkumo jausmas pilve ir pilvo pūtimas. Savijauta ne pati maloniausia. Tai ką gi daryti su tuo žaviu natiurmortu ant stalo? Gydytojai rekomenduoja valgyti vaisius ne iš karto po valgio, o maždaug po valandos.

Vanduo. Fiziologai jau seniai padarė išvadą, kad šaltas vanduo, patekęs į skrandį pagreitina maisto judėjimą. Nespėjęs kaip reikiant susivirškinti maistas paprasčiausiai išstumiamas toliau. Skrandis tokiu būdu greitai ištuštėja ir pradeda iš naujo prašyti valgyti. Nuo čia ir iki problemų su viršsvoriu visai netoli. Dėl to neverta statyti ant stalo indo su šaltu gėrimu (vandeniu, gazuotu limonadu ir t.t.). Visiškai priešingą poveikį turi šilti gėrimai – arbata, kava. Jie sulėtina maisto įsisavinimo procesą.

Rūkymas. Sunku uždrausti rūkančiam patirti malonumą, surūkant cigaretę po sočių vaišių. Rūkymas gali pašalinti perpildyto skrandžio pojūtį, tačiau šis jausmas apgaulingas. Nikotinas neigiamai veikia vidinių organų muskulatūrą, šitaip pažeisdamas visą virškinimo procesą. Jei labai sunku atsisakyti cigaretės, geriau surūkyti ją praėjus pusvalandžiui po valgymo.

Dienos miegas. Mokslo duomenimis, kai žmogus atsigula pogulio, maistas iš užpildyto skrandžio permetamas į virškinimo traktą, žmogus jaučia diskomfortą, gali prasidėti rėmuo. Miegas darosi neramus, o su virškinimu prasideda problemos. Numigti geriau praėjus kelioms valandoms po valgio.

Šilta vonia. Kartais gerai užvalgius yra galimybė pasinerti į šiltą vonią. Neverta skubėti, geriau palūkėti valandą ar dvi. Šiltas vanduo šildo kūną, t.y. kraujas aktyviai atiteka į kūno paviršių. O skrandžio rajone – atvirkščiai: temperatūra nukrinta, sulėtindama virškinimo procesus. Vargu ar tokiu atveju pavyks pajausti komfortą.

Fizinis krūvis. Maistu užpildytas skrandis – ne pats geriausias variantas treniruotei pradėti. Netgi lėtas pasivaikščiojimas rekomenduojamas tik po 20 minučių po valgio. Per tą laiką galima paprasčiausiai pabendrauti su namiškiais, išplauti indus, o tada jau eiti pasivaikščioti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.