Ko reikia, kad vyras patirtų tėvystės laimę

Sakoma, kad vyrui tapti tėvu – vienas juokas, bet būti tėvu yra tikrai nelengva. Tėvai kaip žmonės apskritai būna skirtingi ir turbūt neegzistuoja jokie universalūs idealaus tėvo standartai. Juoba kad tas pats vyras bus vienoks tėvas dukrai Marytei, kitoks – sūnui Jonukui, dar kitoks – sūnui Petriukui, nes jo vaidmeniui turi įtakos ir santykiai su konkrečiu vaiku. Vis dėlto psichologai pateikia penkias taisykles, kurių reikia laikytis vyrui, kad patirtų tėvystės laimę.

1. Geidžiamas ir mylimas.

Šiuolaikiniai jaunavedžiai neskuba susilaukti vaikų. Jei moteris netikėtai pastoja, vyras dažniausiai su tuo susitaiko ir su susidomėjimu ima laukti pirmagimio. Tėvo meilė ateis, bet vėliau – tvirtina psichologai. Tačiau vaisius priima meilės fluidus nuo apvaisinimo momento. Jie tampa savotiškomis plytelėmis jo būsimo laimingo gyvenimo statyboje. Ir jeigu tėvas ne iškart troško, kad vaikas atsirastų, patikėkite, mažylis tikrai pajus, kad jam trūksta meilės ir laimės.

Beje, jeigu jūsų šeimoje viskas vyko būtent taip, neskubėkite nusiminti: visada yra galimybė viską ištaisyti ir tapti savo vaikui geru tėvu.

2  Kasdienis bendravimas

Bet kuriam vaikui – ir mažyliui, ir paaugliui – nepaprastai svarbu jausti artimųjų domėjimąsi jo asmeniu. Kitaip vaikas ima jaustis vienišas, apleistas, nemylimas. Ypač skaudžiai vaikas reaguoja į bendravimo su tėvu stoką, nes su motina jis tradiciškai praleidžia daugiausia laiko.

Todėl nevenkite galimybės pabendrauti su savo vaiku, net jei grįžote iš darbo pavargę ir alkani. Pasidomėkite, kaip jam sekasi, kas naujo įvyko per dieną. Bus idealu, jei sugebėsite skirti artimam bendravimui su savo atžala ar žaidimams bent po pusvalandį kasdien.

3. Tėvo autoritetas

Ne paslaptis, kad daugumoje šeimų vaiko auklėjimas gula ant trapių moters pečių. Motina, močiutės paprastai skiria vaikui daugiau dėmesio. Tačiau vaikui reikia ir tėvo. Ne mitinio (tėvas visada darbe), o realaus – rūpestingo ir patikimo.

Svarbiausias tėvo uždavinys – taktiškai ištraukti vaiką iš perdėtos motinos globos. Moterys apskritai linkusios elgtis su savo vaiku kaip su „visatos centru“, aplink kurį turi suktis viskas ir visi.

Geras tėvas sugebės apsaugoti savo sūnų nuo pavojingų pernelyg stiprios motinos meilės pasekmių, nulemiančių suaugusio sūnaus infantilizmą ir problemas jo šeimoje.

4 .Pagarba ir pagyrimai

Kaip tapti geru tėvu? Gana paprasta: reikia sugebėti visada rasti tinkamus žodžius vaiko išdaigoms „įvertinti“ ir negailėti pagyrimų už gerus darbus. Taip niekada nepriversite vaiko suabejoti savo verte ir jūsų meile.

Pasistenkite nevartoti tokių populiarių tėvų frazių (komandų): „Tavo nuomonė man nerūpi“, „Tau dar anksti spręsti apie tai“, „Ne tavo reikalas“, „Man galima, tau – ne“ ir panašių.

Jūsų vaikas, nors ir mažas, bet yra savarankiška asmenybė, o ne jūsų nuosavybė, kurią galima stumdyti, žeminti ir muštruoti. Jei nenorite, kad tarp jūsų ir vaiko imtų augti nesupratimo siena, gerbkite vaiko asmenybę nuo mažumės. Išklausykite atidžiai jo nuomonę, klauskite patarimo.

Kita populiari tėvų klaida: kai vaikas, jų nuomone, nederamai elgiasi, barti jį. Būtent peikti JĮ, o ne konkretų jo poelgį. Supykęs tėvas ima kritikuoti vaiką („Taip elgiasi tik blogi vaikai“). Dėl to vaikui formuojasi menkavertiškumo kompleksas – juk jis nuoširdžiai tiki kiekvienu tėvo žodžiu. „Jei tėvas mano, kad aš blogas, reiškia, nemyli manęs“.

5. Skandalai draudžiami

Bet kokioje, net laimingiausioje šeimoje kartkartėmis kyla barniai, nesutarimai, pykčiai. Dauguma suaugusiųjų įsijaučia į santykių aiškinimąsi ir pamiršta, kad šalia yra vaikai ir kad šeimyninius nesutarimus jie pakelia sunkiau už tėvus. Dažnai vaikai dėl tėvų nesutarimo nesąmoningai prisiima kaltę sau arba nusprendžia, kad būtent tėvas kaip stipresnis nesugebėjo sukurti namuose ramios ir harmoningos atmosferos, jo autoritetas pakertamas.

Saugumas, pasitikėjimas ir globa

Vaikas visada bus vartotojas. Tėvai jam yra jį supančio pasaulio dalis, kuri visada egzistavo ir egzistuos, kuri apsaugos jį nuo problemų, gins ir rūpinsis juo.

Tėvai vaikui yra jo saugumo garantija. Jokiu būdu negalima pakirsti tokio vaiko įsitikinimo. Net jeigu jūsų santuokinis gyvenimas nesusiklostė sklandžiai, elkitės taip, tarytum viskas būtų gerai.

Vaikas neturi matyti savo tėvo amžinai paniurusio, pikto, viskuo nepatenkinto. Jis neturi matyti jo tingumo, grubaus elgesio su kitais namiškiais.

Yra vienintelis paprastas atsakymas į klausimą, kaip tapti geru tėvu. Geras tėvas – patikimas tėvas, nuo kurio priklauso šeimos laimė ir gerovė.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *