Kodėl būtent gazuoti gėrimai provokuoja nutukimą

Pasak Amandos Payne vadovaujamų ekspertų, didelė fruktozės, dirbtinių saldiklių ir cukraus alkoholių koncentracija žmogaus racione sukelia žarnyno floros pokyčius, o tai sutrikdo medžiagų apykaitą ir signalus, pranešančius smegenims apie pasisotinimą.

Kai bakterijos virškina maistą žarnyne, jos gamina trumpos grandinės riebalų rūgštis kaip šalutinius produktus. Jos gali tarnauti kaip energijos šaltinis. Tačiau didėjant cukraus kiekiui maiste, bakterijos pradeda gaminti vis daugiau rūgščių. Ir jos ima silpninti sotumo signalus.

O tai jau gresia nereikalingu svoriu. Be to, rūgštys sukelia žarnyno gleivinės uždegimą, dėl kurio gali išsivystyti nesandaraus žarnyno sindromas (bakterijos prasiskverbia pro pažeistą žarnyno audinį ir patenka į kraują, sukeldamos uždegimą).

Sindromas yra susijęs su atsparumu insulinui, insultu, antrojo tipo cukriniu diabetu ir vainikinių arterijų liga. Štai kodėl gazuotų gėrimų vartojimas yra toks pavojingas. Eksperimentas parodė: dvi ar daugiau porcijų kolos ar limonado per dieną padidino talijos apimtį penkis kartus per 10-ies metų laikotarpį.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *