Kodėl moteris siekia būti tobula mama?

Kodėl moteris siekia tapti idealia mama? Ir kodėl šioje sferoje labai naudinga daryti klaidas?

Kiekviena moteris, tapusi mama, stengiasi kūdikiui duoti viską, kas geriausia. Ir tapti pačia geriausia mama – tiesiog idealia! Tačiau pakeliui į motinystę, kyla daugybė problemų ir netobulumų. Vaikas verkia ištisas tris valandas – aš bloga mama, teisingai? Tokios situacijos ir, svarbiausia, pačios moters išvados, tampa sunkia našta, kuri vis iš naujo ir iš naujo įtikina „motinišku nekompetentingumu“.

„Kai gimė mano pirmas vaikas, buvau tikra, kad motinystė – tai laimė ir totalus džiaugsmas. Supratau, kad bus sunkumų, tačiau negalėjau net įsivaizduoti tikrojo jų masto. Praktikoje viskas atrodė kitaip: sūnus buvo didelis verksniukas ir labai kaprizingas, nuolat dėl ​​kažko nerimavo. Aš savo ruožtu labai nerimavau, kad negaliu jam padėti. Reiškia, aš bloga mama. Šios mintys neleido man ramiai miegoti. O dieną buvau siaubingai irzli ir sutrikusi… ir taip ratu, kiekvieną dieną. Laimei, man patarė kreiptis į specialistą, kuris padėjo ramiau ir komfortiškiau išgyventi sudėtingą laikotarpį, padėjo priimti savo neišmanymą kaip normalų reiškinį, užuot kaltinus save dėl visų įmanomų nuodėmių “, – pasakoja viena iš mano pacienčių.

Atrodytų, kad turint tiek informacijos ir žinių, kuriomis disponuoja šiuolaikinės mamos, tapti idealia visai nesunku. Iš dalies taip ir yra. Tačiau atkreipkime dėmesį į kai ką svarbaus – kam apskritai reikia būti tobula? Iš kur tasai poreikis tapti idealia mama?

Paprastai tam yra keletas priežasčių:

Noras pateisinti kitų lūkesčius. Jei moteris yra emociškai priklausoma nuo artimųjų ir, be to, nepasitiki savimi, ji stengsis visiems įtikti ir patikti.

Bandymas kompensuoti vaikystės spragas. Tarkime, moteris vaikystėje negavo pakankamai dėmesio iš tėvų. Tapusi mama, ji ims iš savęs reikalauti visiško įsitraukimo į vaiko gyvenimą. Žinoma, tai pasąmoningas procesas.

Jeigu jaučiate poreikį tapti idealia mama, neskubėkite imtis jokių veiksmų vaiko atžvilgiu. Pirmiausia ištyrinėkite šį savo norą, pasistenkite suprasti jo atsiradimo priežastis. O tada užduokite sau paprastą klausimą: „Jei tapsiu idealia mama, ar būsiu laiminga? Ar bus laimingas mano vaikas?”

Šitas vaiduokliškas nepriekaištingumas visiškai negarantuoja jums emocinio artumo su mažyliu ir jūsų individualaus komforto. Ir todėl … ar verta jo siekti, šito idealumo?

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *