Kodėl moterys manipuliuoja?

Žodis „manipuliacija” dažniausiai ar netgi visada turi negatyvią reikšmę.

Manipuliatorius rūpinasi tik savo poreikiais, savo interesus iškelia aukščiau už kitų interesus.

Moterų tarpe psichologinės manipuliacijos ypatingai populiarios.

Šiame tekste norėčiau išdėstyti savo manipuliacijos proceso viziją ir atskleisti galimas moteriškų manipuliacijų priežastis.

1. Pomėgis

Manipuliavimas kaip pomėgio, smalsumo, susižavėjimo šia veikla pasekmė. Kažkas mėgsta žaisti tenisą, o kažkas – manipuliuoti. Ir, beje, šioje veikloje taip pat galima progresuoti, tobulėti, siekti šioje srityje aukštumų ir džiaugtis pasiekimais. Kai kurioms moterims tai – labai įdomus ir jaudinantis užsiėmimas.

2. Pasitikrinti, kiek galiu įtakoti kitą žmogų

Manipuliavimas santykiuose kartais susijęs su savo įtakos partneriui laipsnio patikrinimu. Neretai moterys gali manyti, kad kuo labiau partneris pasiduoda manipuliacijoms, tuo ji jam reikšmingesnė, vertingesnė ir mylimesnė.

3. Vengimas konkuruoti su partneriu

Nemaža dalis moterų bijo išreikšti konkurenciją grynuoju pavidalu. Tam gali būti daug priežasčių. Tačiau valdžios, prestižo, pripažinimo, meilės, finansinės sėkmės troškimas niekur nedingsta, todėl moteris gali pasirinkti kitą būdą – paslėptą psichologinę įtaką per manipuliavimą.

4. Valdžios pasisavinimas

Jei moteriai pavyko netiesiogiai ar atvirai priversti vyrą kažką padaryti, ko jai reikėjo – tai ir yra valdžia vyro atžvilgiu. Sėkmingai manipuliuoja tik valdžią turinčios moterys? Manau, kad kiekviena gali surasti savyje tokių galių… Ir būtent šis galia kai kurioms moterims tampa labai patraukli.

5. Atstūmimo vengimas

Manipuliavimu moteris gali pasiekti daug dalykų, įskaitant galimybę išvengti baimės, kad jos nepriims konkretūs žmonės ar visuomenė. Kartais lengviau „sulošti gudrią partiją”, nei ištverti atstūmimą.

6. Gynybos metodas

Siekiant išsaugoti ypač svarbias moters socialiniam, psichiniam ar net fiziniam gyvenimui charakteristikas, gali būti labai naudingi būtent manipuliaciniai metodai. Kai prireikia nuo kažko gintis, tuomet, kaip sakoma, „kare visos priemonės geros”.

7. Rizika – kaip būdas pajausti gyvenimo skonį

Esu įsitikinusi, kad bet koks žaidimas ir manipuliavimas yra rizikingas užsiėmimas, nes visada yra tikimybė, kad visa tai bus atskleista ir demaskuota. Veikti, viliantis laimingos pabaigos – argi tai ne būdas pajausti tikrą gyvenimo skonį kai kurioms moterims?

8. Atsisakymas asmeniškai keistis ir tobulėti

Čia galima pacituoti Frederiką Perlsą: „Neurotiku aš vadinu kiekvieną, kuris savo gebėjimus naudoja manipuliuoti kitais, užuot tobulėjęs pats”. Savęs atskleidimas ir savirealizacija nėra vien tik skambūs žodžiai, jie reiškia gilų procesą ir aktyvius veiksmus. Kai kurioms moterims tai yra labai daug laiko ir didelių pastangų reikalaujantis darbas, dėl to, bent jau tam tikrame etape kur kas lengviau pamanipuliuoti kitais, kad būtų lengviau gyventi.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *