Kodėl moterys renkasi agresyvius vyrus?

Kodėl kai kurios moterys teikia pirmenybę agresyviems vyrams?

Šie vyrai priverčia savo partneres patirti stiprų emocinį stresą ir netgi baimę. Tačiau jos vis tiek siekia sukurti su jais romantiškus santykius. Kokia priežastis verčia jas tai daryti?

Būkime atviri ir sąžiningi: žmonės ne visada aiškiai suvokia, kodėl renkasi vienokį ar kitokį partnerį. Dažnai toks pasirinkimas daromas nesąmoningai. Dažnai mes renkamės vyrus, kurie yra kažkuo panašūs į mūsų tėvus ar kitus giminaičius. Kodėl? Nes tai yra kažkas pažįstamo, stabilaus, todėl ir saugaus (bent jau mūsų psichika taip identifikuoja tuos žmones).

Tačiau nereti atvejai, kai moterį traukia vyras, kuris yra visiška jos tėvo priešingybė. Pavyzdžiui, tėvas – ramus ir subalansuotas, o išrinktasis – be galo emocionalus ir spontaniškas. Bendravimas su tokiu vyru baugina, verčia visada būti budriai, tačiau tuo pat metu sužadina dar didesnį smalsumą.

„Jau trejus metus palaikau santykius su labai emocingu vyru. Jis beprotiškai gražus ir charizmatiškas. Tačiau aš visiškai negaliu jo išlaikyti šalia savęs. Esu nuolat įsitempusi, baiminuosi, kad jis bus neištikimas arba tiesiog praras susidomėjimą manimi. Ir tuo pačiu aš jį beprotiškai myliu ir jaučiuosi šalia jo laiminga. Nežinau, kiek manęs užteks, juk tokie santykiai siaubingai vargina “, – pasakoja viena iš mano klienčių.

Tai kodėl gi moteris renkasi potencialiai pavojingą vyrą?

Čia yra du pagrindiniai scenarijai. Pirmuoju atveju pasirinkimas vyksta visiškai nesąmoningai. Moteris tiesiog yra tiek įpratusi gyventi apsupta ryškių emocijų, kad neįsivaizduoja, jog gali būti kitaip.

Ypač dažnai tai nutinka situacijose, kai moteris buvo užauginta šeimoje, kurioje asmeninių ribų apskritai nebuvo. Ir dėl to ji iš dalies prarado fizinį ir emocinį jautrumą (taip suveikia apsauginis psichikos mechanizmas).

Antrajame scenarijuje moteris nesąmoningai pasirenka agresyvų vyrą, norėdama išlieti savo agresiją. Tai veikia maždaug taip: moteris ilgą laiką slopina neigiamas emocijas, jos „užsikonservuoja“ psichikoje, ima kenkti visam kūnui – tiek jo psichoemocinei daliai, tiek fizinei. Šalia savęs turėdama agresyvų vyrą, moteris netiesiogiai pati atsikrato negatyvo.

Akivaizdu, kad abiem atvejais vyro pasirinkimas yra destruktyvus. Svarbu suvokti savo motyvus, tik tokiu atveju galima tikėtis psichologiškai sveikų santykių.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *