Kodėl moterys skleidžia paskalas viena apie kitą?

Ar kada nors apie tai susimąstėte? Kodėl taip vyksta? Ir ką tai turi bendro su patrauklumu?

Moterys iš prigimties yra manipuliuoti linkusios būtybės. Tai nėra nei gerai, nei blogai. Tai – faktas. Būtent šios savybės dėka jos daug geriau sugeba užmegzti kokybiškus santykius. Tačiau yra įdomus niuansas, apie kurį žino ne kiekviena moteris.

Čia aš turiu galvoje būtent gandus ir apkalbas. Mes visi tas paskalas kartas nuo karto platiname. Tačiau moterys tai daro gerokai dažniau. O šio proceso katalizatoriumi tampa… išorinis „varžovės“ patrauklumas.

Pavyzdžiui, jeigu biure dirba penkios moterys, tai daugiausia paskalų bus platinama apie pačią patraukliausią iš jų. Kodėl? Todėl, kad vienos moters patrauklumas kelia tam tikrą grėsmę kitoms aplink ją esančioms moterims.

Šio reiškinio šaknys siekia pirmykščius laikus, kai vyrai savo drauges rinkdavosi pagal išorinio patrauklumo kriterijų. Juk jeigu moteris graži, reiškia, sveika. O sveikata garantuoja gerus palikuonis. O išgyvenimas ir dauginimasis buvo patys svarbiausi pirmykščio žmogaus uždaviniai.

„Pastebėjau, kad ir aš pati esu šališka gražių moterų atžvilgiu. Pamačius tokią moterį, galvoje iškart kyla mintis: „Jeigu ji graži, vadinasi, pavojinga“. Paskui, kai teko pabendrauti su psichologais, supratau, kad šių minčių šaknys slypi nepasitikėjimo savimi jausme. Laikiau save tokia nepatrauklia, kad pasąmoningai nusprendžiau vengti kitų moterų draugijos. Kad manęs nelygintų su jomis. Ir kad pati savęs su jomis nelyginčiau“, – prisipažįsta viena iš mano klienčių.

Beje, atlikus eilę tyrimų, kurių dalyvės buvo įvairaus amžiaus moterys, buvo atrasta gana įdomių dalykų. Kuo labiau moteris linkusi vertinti savo išvaizdą, lyginti ją su kitų moterų išvaizda, tuo labiau pavydesnė.

Žinoma, šį pavydą iš neigiamo galima transformuoti į teigiamą. Tada pavydas taps jūsų resursų ir įkvėpimo šaltiniu, tobulėjimo ir darbo su savimi varikliu.

Taip, tai tiesa: kuo labiau moteris abejoja savimi, tuo didesnė tikimybė, kad ji ims skleisti nemalonias paskalas apie „gražesnes” varžoves.

Neverta slopinti savyje pavydo ar iš paskutiniųjų stengtis neskleisti paskalų. Daug produktyviau bus tiesiog įsiklausyti į save, savo norus ir poreikius. Kai būsite įdomi pati sau, pavydo lygis sumažės savaime.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *