Kodėl taip sudėtinga nutraukti nevykusius santykius?

Daugelis iš mūsų yra patyrę nevykusius santykius, o kai kurie vis dar bando išsikapstyti iš šio pragaro. Kenčiame ne todėl, kad mums patinka būti emociškai žalojamiems. Ir ne todėl, kad netikime, jog kažkur yra žmogus, kuris su mumis elgsis geriau. Kenčiame, nes jaučiame gilų ryšį su tuo žmogumi. Tokie žmonės tarsi turi kažkokią traukos jėgą – lyg valdytų mus, ir nieko negalime su tuo padaryti.

Kai kurie žmonės tokių santykių nesugeba užbaigti, jų paleisti. Jie kažkodėl tiki, kad patys nusipelnė, jog su jais taip elgtųsi, rašo iheartintelligence.com.

Žmogus, kuris su jais taip elgėsi, visą laiką žaidė žaidimus ir tarsi prasiskverbė į jų sąmonę.

Aukos tampa priklausomos nuo savo skriaudėjų

Toks žmogus sugebėjo įtikinti savo partnerį, kad jis yra nevertas nuoširdžios meilės ir įvertinimo.

Todėl aukos tampa priklausomos nuo savo skriaudėjų, o pabėgimas iš šios pražūtingos situacijos tampa vis labiau neįmanomas.

Be to, gali būti labai sunku atsukti nugarą žmogui, kurį laikėte savo tikrąja meile. Gali būti sunku gyventi be žmogaus, kuris, kaip jūs manėte, bus su jumis iki gyvenimo pabaigos.

Kažkada svajojote apie tai, kaip kartu pasensite, o dabar visos svajonės žlugo. Buvo laikas, kai jus siejo gilus emocinis ryšys, o dabar bijote pasidalinti net tuo, kaip praėjo jūsų diena, nes baiminatės sunervinti savo antrąją pusę.

Daugelis žmonių toksiškuose santykiuose išbūna per ilgai

Viena iš priežasčių – žmonės tampa priklausomi nuo savo egocentriško partnerio ir tiesiog negali jo paleisti, negali įsivaizduoti savo gyvenimo be šio žmogaus.

Kartais jiems net atrodo, kad vieni nepajėgs toliau gyventi. Ši išsivysčiusi tarpusavio priklausomybė juos žudo.

Tačiau jie vis dar turi vilties. Jie vis dar tiki, kad jų partneris gali pasikeisti. Paprastai šie save apgaudinėjantys žmonės yra per daug geros širdies, kad pamatytų savo partnerio sielos blogį. Juk visuose žmonėse yra gėrio, taip? Tačiau kada paskutinį kartą matėte šį magišką gėrį?

Buvo laikas, kai jus siejo gilus emocinis ryšys, o dabar bijote pasidalinti net tuo, kaip praėjo jūsų diena.

Neverta aukoti savo gerovės dėl žmogaus, kuris dėl jūsų nepadarytų to paties. Santykiai – tai partnerystė, o ne valdymas.

Tačiau kartais nutraukti tokius santykius yra labai sunku. Juk su šiuo žmogumi dalijotės didžiausiomis savo paslaptimis. Jis matė jus tiek geriausiomis, tiek blogiausiomis dienomis. Tad kaip toliau gyventi be jo? Ir nors jis daug kartų jus įskaudino, jūs kartu patyrėte ir daug nuostabių akimirkų.

Ar tos kelios gražios akimirkos vertos emocinio smurto ir skausmo, kuriuos sukelia šis žmogus? Atsakymas yra „ne“, ir jūs tai puikiai žinote.

Nepamenate, kada paskutinį kartą buvote nuoširdžiai laimingi.

Nebeturite draugų, nes visą savo laiką skiriate savo partneriui. Jūsų šeima niekada nepalaikė šių santykių, todėl nusigręžėte ir nuo jos.

Ne tokio gyvenimo nusipelnėte. Galite daug daugiau.

O jei esate vienas iš tų laimingųjų, kurie nepatyrė tokių santykių, tikriausiai iki galo nesuprasite šio reiškinio esmės. Greičiausiai svarstysite, kas savo noru renkasi šią beprotybę?

Ištieskite pagalbos ranką

Egocentriški ir valdingi žmonės turi gebėjimą prasiskverbti į savo aukos galvą ir priversti ją patikėti bet kuo ir daryti viską, ką tik užsigeis.

Taigi, asmuo, kuris taikstosi su tokiais nevykusiais santykiais, galbūt net nesuvokia, kad prieš jį emociškai smurtaujama. Kita vertus, jis galbūt bijo arba turi žemą savivertę. Galbūt jis tiesiog nedrįsta gyventi toliau, nes į tokius santykius investavo per daug savęs.

Yra begalės priežasčių. Niekas negali išeiti iš situacijos, kurios nėra pasiruošęs paleisti.

Žmogus turi rasti savyje stiprybės pažiūrėti skriaudikui į akis ir pakovoti už save.

Jei jūsų draugas susidūrė su tokia situacija – ištieskite jam pagalbos ranką. Neverskite jo daryti to, ko jis nepasiruošęs, bet būkite šalia. Jam jūsų reikia.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *