Liga, kurių vyrai pakelia sunkiau nei moterys

Anekdotai dažnai pašiepia, kaip sunkiai vyrai pakelia peršalimą ir gripą, kaip 37 laipsnių temperatūra ir užgulta nosis visai savaitei išmuša iš gyvenimo. Juokas juokais, bet ar tikrai yra ligų, kurias vyrai pakelia sunkiau nei moterys?

Kai kurias ligas vyrai išties ištveria daug sunkiau. Vyrus veikia lyčių stereotipai: jie turi būti stiprūs, nedemonstruoti emocijų, neverkti. Dažnai vyrai yra labai apkrauti, nepaiso tinkamos mitybos ir sveikatos priežiūros.

Nesugebėjimas išreikšti jausmų kenkia sveikatai. Dėl streso atsiranda širdies ir kraujagyslių ligų, vėžio, egzemos, skrandžio opų. Pasireiškia depresijos požymiai.

Moterys kenčia nuo depresijos 30% dažniau nei vyrai. Tačiau jos aktyviau kreipiasi pagalbos į specialistus, todėl liga pakeliama lengviau.

Moterys apskritai daugiau rūpinasi savo sveikata ir reguliariai lankosi pas gydytojus.

Tuo tarpu vyrai depresiją išgyvena sunkiau: ir dėl emocijų slopinimo, ir dėl socialinių prietarų. Daugelis mano, kad psichologinės problemos yra prasimanyta problema.

Be to, dėl nemokėjimo reikšti emocijų vyrai dažniau serga širdies ir kraujagyslių ligomis. Jie giliai savyje slepia visą negatyvą ir nuoskaudas, o tai galiausiai sukelia širdies problemas, insultą ir širdies priepuolius.

oNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *