Mezgimas ilgina gyvenimą

Senelė, mezganti anūkėliams šiltas kojines žiemai, – tokį vaizdą dabar jau retai pamatysi. Šiuolaikinės močiutės jau retai kada pramogauja megzdamos ar nerdamos. Mezginių paklausa smarkiai krito, viską paprasčiau ir pigiau nupirkti, o ir laiko rankdarbiams vis mažiau lieka.

O, pasirodo, be reikalo numetame į šalį virbalus ir vąšelius! Ypač vyresnio amžiaus, kai itin svarbu užsiimti rankdarbiais.

Neseniai buvo baigti plataus masto tyrimai, per kuriuos aiškintasi, kaip mezgimas veikia moterų sveikatą. Fiziologai ištyrė 1 300 žmonių nuo 70 iki 80 metų sveikatos būklę ir štai ką nustatė.

Mezgimas sergsti nuo senatvinės silpnaprotystės. Skirtingai nei gyvūnai, žmogus pirštais gali atlikti itin delikačius ir tikslius veiksmus. Bet kad plaštakos paklustų, reikia suaktyvinti didžiulius smegenų plotus. Taigi natūralu, kad kuo dažniau ir kuo daugiau kruopštaus darbo atliekame pirštais, tuo geriau treniruojame smegenis ir tuo aiškesnė išlieka sąmonė.

Vienas iš tokių subtilių darbų pirštais ir yra mezgimas. Be to, jis dar suaktyvina smegenyse ir judesio bei mąstymo zonas (juk reikia gi skaičiuoti akis, kad pavyktų raštas, jas nerti ant virbalo ir t. t.).

Mezgimas teigiamai veikia širdies darbą. Įrodyta, kad jis mažina širdies raumens susitraukimų skaičių – maždaug 11 dūžių per minutę. Megzdami mes nusiraminame, kraujyje sumažėja pulsą dažninančių streso hormonų, krinta arterinis kraujospūdis, aktyvinama parasimpatinė nervų („poilsio“) sistema. Viso to rezultatas – mažiau susidėvi širdies kraujagyslių sistema. Vadinasi, padaugėja galimybių gyventi ilgai ir laimingai.

Mezgimas gerina nuotaiką. Tyrimai parodė, kad, pradėjus megzti, jau po 15–20 minučių pakyla pasitenkinimo ir laimės hormono endorfino lygis kraujyje. Dėl to iškart pagerėja nuotaika, tamsios mintys pasitraukia.

Šios rankdarbių savybės jau išnaudojamos kai kuriose klinikose gydant depresiją. Pacientai mezga tiesiog palatose arba namuose.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *