Milijonus moterų kasdien iš proto varantis įprotis

Kiek jėgų ir energijos turi būti moteryje, kad jos pakaktų visiems ją supantiems žmonėms? Klausimas, neturintis atsakymo. Nėra tokio skaičiaus, nėra tokios matavimo sistemos. Kiekvieną dieną iš įpročio jūs dalinate save kitiems, pasilikdamos sau lygiai tiek, kad liktumėte gyva.

Įprotis aukotis kitų labui mergaitei įdiegiamas nuo vaikystės. Tik pagalvokite, kiek įvairiausių „tu privalai” per prievartą įkalama į galvą mažam vaikui:

  • Tu privalai būti graži;
  • Tu privalai būti išsilavinusi;
  • Tu privalai susirasti vyrą;
  • Tu privalai mokėti gaminti, skalbti, lyginti;
  • Tu privalai pagimdyti vaiką;
  • Tu privalai prižiūrėti vaiką;
  • Tu privalai palaikyti vyrą;
  • Tu privalai save prižiūrėti;
  • Tu privalai būti gera dukra…

Kur šitame reikalavimų sąraše yra norma jaustis laiminga?

Kai moteris pasako „Ne” – ją užsipuola visi aplinkiniai. Pasipila kaltinimai egoizmu, ir tai pats švelniausias kaltinimas, kurį girdi moteris, nusprendusi gyventi savo gyvenimą.

Baisiausia, kai tasai „tu privalai” pradeda griauti asmenybę iš vidaus. Susiformuoja toks intensyvus kaltės jausmas, kad normaliai gyventi jau neįmanoma. Išsigelbėjimo ieškoma arba alkoholyje, arba depresijoje. Šiuo atveju visuomenė arba su panieka tyli, arba linguoja galvas: „Ach, vargšė mergaitė, iki ko tu save nustekenai”. O jūs tikri, kad tai ji pati save taip nustekeno, o ne jūs visi tai padarėte?

Jums norisi sugrąžinti ją į gyvenimą, kad ji vėl taptų geru darbiniu arkliuku, atliekančiu savo pareigą. O jos sąmonė nusprendė kitaip. Ji geriau visą likusį gyvenimą praleis psichiatrinėje ligoninėje, negu sugrįš atgal į pasaulį „Aš privalau”.

Ir niekas nepasikeis, kol į „Aš privalau” vietą nestos „Aš to noriu”. Būti naudinga kitiems galima ir reikia, tačiau tai turi būti nuoširdus noras, einantis iš širdies, nes kitaip gausis vergovė.

Niekas niekam nieko neprivalo. Nei jūs kitiems, nei kiti – jums. Jūs neprivalote būti graži, grakšti, protinga, dvasinga… Jei tik pačios to nenorite.

Vienintelis dalykas, kurį privalote padaryti – pasistengti tapti laiminga. Tik tada bus laimingi ir aplink jus esantys žmonės. Tik tada atsiras noras dalinti save kitiems. Tik tada jūsų gyvenimas taps sąmoninga ir kūrybiška veikla.

Kaip suprasti, ko jūs norite? Išbandykite įvairius dalykus. Išbandykite save ir įsiklausykite į savo pojūčius. Geriau daug metų ieškoti savęs ir galiausiai surasti, negu visą gyvenimą tarnauti svetimiems idealams.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *