Mitai apie peršalimą

Peršalimas yra bene labiausiai paplitęs susirgimas. Dėl tokio „populiarumo” buvo sugalvota daugybė gydymo būdų – ir aviečių arbata, ir lovos režimas, ir temperatūros numušimas pačiais įvairiausiais preparatais, ir draudimas lipti į vonią. Bet ar tikrai viską darome teisingai?

Šiltas gėrimas ir pūkinė antklodė – išgijimo garantai. Kažkuria prasme tai teisinga, tik be fanatizmo. Pavyzdžiui, šilta arbata ar šiltas pienas išties naudingi, bet jeigu gėrimai bus karštesni, situacija gali pablogėti, nes bus traumuojama jau ir taip skaudanti gerklė. O toks populiarus vaistas kaip išgerti kažko karšto ir apsiklostyti antklode padidina kūno temperatūrą ir papildomai apkrauna širdį.

Maistas suteiks jėgų. Visi žinome, kad sergant beveik nesinori valgyti. Ir visgi visada atsiras geradarių, kurie stengsis žūtbūt pamaitinti ligonį, kad tasai turėtų daugiau jėgų kovoti su liga. O jūs nesusimąstėte apie tai, kad organizmas kaip tik ir metė visas jėgas kovai prieš ligą ir jam dabar visai nereikalingos problemos su maisto virškinimu? Šiltų sultinių ir lengvų košių porą kartų per dieną visiškai pakanka, ir, žinoma, labai naudingi švieži vaisiai. Ir jokiu būdu negalima valgyti per prievartą.

Maudytis vonioje draudžiama. Karšta vonia ar netgi pirtis tikrai nieko gero neduos ligos atveju, tačiau nesiprausti – irgi ne išeitis. Patys pagalvokite – oda yra toks pat svarbus organas, kaip ir visi kiti. Ji apsaugo ir valo organizmą. O kaip ji apsaugos ir valys, jeigu ant jos paviršiaus knibždės milijardai bakterijų?

Peršalimas – silpno imuniteto pasekmė. Ganėtinai abejotinas teiginys. Greičiau atvirkščiai – sloga ir temperatūra liudija, kad su imunitetu viskas gerai ir jis aktyviai kovoja. Nors dar labiau sustiprinti jį irgi nepakenks.

Pasėdėjai skersvėjyje – peršalai. Nereikia perdėti, šaltas skersvėjis išties gali sukelti ligą, tačiau lengvas skersvėjukas greičiau sukels raumenų uždegimą nei peršalimą. Kitas reikalas, jei greta jūsų kažkas nusičiaudėjo, štai tada tikrai galite pasigauti virusą.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *