Moteriška vienatvės baimė

Kiekvienas žmogus vienu ar kitu savo gyvenimo momentu yra patyręs vienišumo jausmą. Vieni kenčia dėl artimųjų nebuvimo, kiti nuolat jaučiausi vieniši, net būdami žmonių minioje. Kaip susidoroti su vienatvės baime?

Daug žmonių tiesiog fiziškai negali likti vieni su savimi. Ši būklė neigiamai veikia jų psichoemocinį stabilumą ir mažina savigarbą. Vienatvės baimė ypač stipriai persekioja moteris.

Vienatvės baimė: ką daryti?

Psichologai vienatvės baimę vertina kaip psichikos sutrikimą ir vadina ją autofobija. Jos simptomai būna sustiprėjęs nerimas, melancholija,vidinės tuštumos jausmas ir nervinimasis, kai žmogus lieka vienas. Be to, nuo autofobijos kenčia ne tik vieniši, bet ir šeimas turintys žmonės. Baimė likti vienam gali kilti vien nuo minties, kad kiti ignoruoja ir nepakankamai myli.

Dauguma merginų yra auklėjamos su nuostata, kad svarbiausias dalykas, ką jos turėtų padaryti gyvenime, – ištekėti ir sukurti šeimą.

Vis dar tebėra gajūs nuo senų laikų visuomenėje susiformavę stereotipai:

* jei moteris neištekėjusi, vadinasi, su ja kažkas negerai (serga, negraži, turi rimtų trūkumų ir pan.);

* moteris gali tapti sėkminga tik šalia vyro;

* po 30-ies metų moters niekam nebereikia.

Tokios stereotipinės nuostatos tiesiogiai ar netiesiogiai daro poveikį merginoms. Su amžiumi mintys apie gyvenimą tarp kačių užplūsta vis dažniau ir menkina jų savivertę. Merginos pamažu praranda savigarbą ir leidžiasi į santykius su pirmu sutiktuoju, kuris parodo susidomėjimą.

Toks kabinimasis į bet kokį partnerį iš vienatvės baimės nulemia tai, kad:

* merginos išteka tik siekdamos užsitikrinti palankų visuomenės požiūrį į jas,

* kad jos užmezga santykius su lovelasais, alfonsais, alkoholikais ir tinginiais, kuriems tereikia, kad moteris juos aptarnautų,

* kad moteris pasigimdo vaiką nuo nemylimo žmogaus,

* kad moteris pataikauja, kenčia ir apsimetinėja, kad tik sukurtų ir palaikytų „normalios“ santuokos iliuziją.

Ji aukojasi norėdama išsaugoti šeimą ar santykius, kurių iš tikrųjų nėra. Ji gyvena nelaiminga, santykiai neteikia džiaugsmo ar vilties. Moteris jaučiasi nevisavertė, suserga depresija, po to ir kitomis ligomis.

Kaip susidoroti su vienatvės baime?

Pabandykite save įvertinti objektyviai

Norėdamos tai padaryti, užrašykite ant popieriaus lapo viską, ką galite pasakyti apie save. Užsirašykite savo stipriąsias ir silpnąsias puses, kas jums patinka ir kas nepatinka, visus savo pasiekimus. O kai suprasite savo svarbą ir vertę, susitikdamos su vyrais būsite išrankesnės. Jei sunku save įvertinti, galite paprašyti tai padaryti savo draugų.

Apibūdinkite, ką jums reiškia vienatvė

Užsirašykite jos požymius, pavyzdžiui, „niekas nemyli“ arba „niekam nerūpiu“, ir pagalvokite, ar tai tikrai taip yra. Tada paaiškės, kad jūsų šeima ir draugai sėkmingai susidoroja su daugeliu dalykų, ir visai nebūtina dėl jų aukotis, juos nuolat aptarnauti ir pasinerti į nesveikus santykius.

Pagalvokite, ką galite padaryti patys

Parašykite, kodėl jums reikia santykių. Pavyzdžiui, „kad vyras aprūpintų“ arba „kad būtų su kuo atostogauti“ ir pan. Tada pažiūrėkite, ką galite padaryti, kad savarankiškai patenkintumėte tokius savo poreikius, pavyzdžiui, daryti karjerą, susirasti draugų bendroms atostogoms ir pan.

Pripildykite savo gyvenimą džiaugsmų ir malonumų

Tik jūs žinote, kas gali jums suteikti džiaugsmo. Surašykite ir reikšmingus pasiekimus, ir mažas laimingas akimirkas, pasivaikščiojimus parke, maudynes baseine, karoliukų vėrimą. Nebandykite ieškoti savo laimės kitame žmoguje, tuomet neteks nusivilti, kad partneris nesijaučia įsipareigojęs padaryti jus laimingą.

Kokia jūs vienišė?

Parašykite, kodėl laikote save vieniša. Juk turite šeimą, draugų, darbo kolegų. Apsidairykite aplinkui, gal tiesiog nepastebite tų, kurie yra pasirengę jus palaikyti sunkiomis akimirkomis, kalbėtis, dalytis laime ir liūdesiu ar tiesiog smagiai praleisti laiką.

Pasirūpinkite savo sveikata

Nervinė įtampa, nepasitenkinimas ir nerimas gali priversti jaustis silpnai, trokšti paramos ir pagalbos ar net pakirsti sveikatą. Pasistenkite sustiprinti savo nervus. Padės pasivaikščiojimai gryname ore, gimnastika, kvėpavimo pratimai ir įdomus hobis.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *