Moteriškas smurtas

Dažnai dėl įgimto psichologinio lankstumo moteriai daug paprasčiau suvokti ir priimti, kad ji tapo smurto auka. O kokia situacija su vyrais?

Socialinės nuostatos mums diktuoja, kad vyras negali ir neturi pripažinti savęs auka, kad nepasirodytų silpnas. Net jeigu vyrui ir kyla minčių, kad jis tapo prievartos auka, vyriška psichika tokius momentus paprasčiausiai išstumia. Savo ruožtu vyras, atsakydamas į smurtą, pereina į kontrpuolimą ir pradeda grubiai įžeidinėti, kaltinti ir žeminti moterį.

Tuo tarpu moteriškas smurtas yra žymiai subtilesnis, geriau užmaskuotas, jį sunkiau atpažinti.

Kodėl moteris tampa smurtautoja? Priežasčių, be abejo, nemažai. Tai gali būti traumuojanti gyvenimo patirtis, vidinės bėdos, ankstesni santykiai, baimė, žema savivertė, socialinės nuostatos, kurios tarsi verčia ją taip elgtis. Už tokio elgesio dažnai slypi gili asmeninė drama. Bet kokio smurto tikslas – įgyti kontrolę ir valdžią partnerio atžvilgiu.

Moterys smurtautojos turi gana platų „įrankių” asortimentą”

Pavyzdžiui, pasitelkiamas gazlaitingas – psichologinės prievartos rūšis, kai manipuliatorė neigia viso to, kas vyksta aplinkui, realybę. „Aš to nesakiau, neišsigalvok“, „Tau pasivaideno“ ir t.t.

Moteris gali specialiai įsiūbuoti vyro emocijas, privesti jas iki virimo taško, o paskui apkaltinti jį neadekvačiu elgesiu. Vyras verčiamas jaustis nesantūriu, neadekvačiu, ignoruojant faktą, kad tokį elgesį išprovokavo pati smurtautoja.

Moteris smurtautoja gali lyginti vyrą su kitais vyrais (savo buvusiu, draugės vyru ir pan.).

Moteris gali panaudoti viešą ar privatų žeminimą – pajuoką, patyčias, vyro elgesio aptarimą su aplinkiniais.

Taip pat plačiai paplitęs manipuliavimas gėdos ar kaltės jausmu, kas verčia vyrą jaustis nepilnaverčiu ir sukelia problemų, susijusių su saviverte.

Manipuliavimas tylėjimu, nekalbadieniais – irgi emocinis smurtas. Aš įsižeidžiau, tyliu, nesiteikiu nieko paaiškinti…

Manipuliavimas seksu – daryk, kaip pasakiau, tada gausi seksą.

Finansų kontrolė ir reikalavimas atiduoti visus uždirbtus pinigus.

Dvigubi standartai.

***

Normalūs harmoningi santykiai visada reiškia dialogą, bendravimą lygiomis teisėmis, o smurtautojas, nepriklausomai nuo lyties, visada vengia tokio sąveikos modelio.

Ši tema labai aktuali, kai moteris jau iš anksto renkasi partnerį, kuriuo nėra visiškai patenkinta, tikėdamasi jį perdaryti ir „pagerinti”. Anksčiau ar vėliau šiuose santykiuose neišvengiamai pradės progresuoti smurtas.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *