Kiekviena dailiosios lyties atstovė, nepriklausomai nuo temperamento, amžiaus ir šeimyninio statuso, ne iš nuogirdų žino apie moteriškas isterijas. Jos ištinka ne tik neadekvačias damas, kai jos negauna, ko norėjo. Ištinka jos visas moteris, ir jeigu manėte, kad esate ypatinga, galiu jus pradžiuginti – nervai neatlaiko absoliučiai kiekvienai moteriai, ir tada ji arba verkia, arba rėkia. Svarbiausia, pirma, suprasti, kas apskritai sukelia moteriškas isterijas, o antra – analizuoti kiekvieno tokio atvejo priežastis. Tada jūsų ašaros taps dovana, o ne bausme.
Tai ką gi reikia žinoti apie savo prigimtį?
Pirmiausiai tai, kad moters organizmą, hormonų lygį, emocinę savijautą ir nuotaiką veikia labai daug faktorių, įskaitant ir tokius kaip Mėnulio fazė ar asmeninis menstruacijų ciklas. Tam tikromis dienomis esame taikios ir ramios, o tam tikromis esame pasirengusios išgiežti įsiūtį ant pirmo pasitaikiusio žmogelio. Kartais apskritai nereaguojame į išorinius dirgiklius, netgi nepastebime jų, o kartais jie tampa tais mygtukais, kurie paleidžia isterijų uraganą. Kartais į kandžią vyro pastabą galime atšauti juokais, žaismingai nusišypsoti, o kartais – įsižeidžiame iki širdies gelmių. Gamta pasirūpino, kad moteris tam tikromis dienomis išsikrautų, išsivaduotų nuo neigiamo krūvio, išsikuoptų šiukšles ašaromis ir panašiais būdais. Tokia moteriškos prigimties paslaptis. Dėl to jos ir gyvena ilgiau už vyrus.
Bet jeigu moteriška isterija tapo dažna viešnia, tai priežasčių laikas ieškoti ne vien hormonų pliūpsniuose. Šis dalykas byloja jau apie tai, kad moters patiriamų stresų kiekis paprasčiausiai nebespėja išsilaisvinti per „teisėtos isterijos” dienas. Vadinasi, tai jau kelia pavojų sveikatai, psichinei ir fizinei būklei.
Kaip taisyklė, nesibaigiančius stresus moteriai kelia kasdieninis gyvenimas – darbas, šeima. Dažniausiai moteris ima giliau į širdį būtent problemas šeimoje, kadangi būtent šeima moteriai yra svarbiausias laimės šaltinis. Nepasitenkinimas santykiais su vyru, problemos su vaikų auklėjimu tampa sunkia našta jos trapiems pečiams ir galiausiai ateina momentas, kai moteris nebeištveria. Prasideda moteriška isterija. Skandalo metu ji mėgina atsikratyti visos tos negatyvios energijos, kadangi nebeturi jėgų temti jos ir toliau ant savo kupros. Šiuo atveju dažnos ašaros, riksmai ir keiksmai nepadeda moteriai, o tik kenkia.
O dar blogiau, jeigu ji net nemėgina savo stresų išlaisvinti, o paprasčiausiai tyliai gyvena. Jos netenkina santykiai su vyru, o ji dantis sukandusi tyli. Visa negatyvi energija kaupiasi ir sandėliuojasi jos viduje, kas veda tiesiai į sunkias ligas.
Gamta pasirūpino, kad hormonų svyravimų dėka moteris galėtų išlaisvinti savo stresus, tykiai paverkusi be jokios regimos priežasties. Taip išsaugomas energijos balansas. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje tiek skausmo, kančių ir neteisybės, kad negatyvo lygis širdyje viršija visas įmanomas normas. Padėkime gamtai išlaisvinti savo stresus, tik ne moteriška isterija, o atleidimu, priėmimu, atsisakymu smerkti.