Mūsų mąstymas ir sveikata

Ar pastebėjote, kad dauguma žmonių, kurie kalba apie sveikatą, patys atrodo ne visai sveikai? Atkreipkite dėmesį į garsiausių mitybos specialistų kūnus. Jei tai, apie ką jie pasakoja, yra tiesa, kodėl tuomet jie atrodo tokie pavargę, o ne jaunatviškai žvalūs?

Yra toks posakis: „ko nežinote – to ir bijote, ir tai, ko jūs bijote – naikina jus“. Ko gi mes nežinome apie savo kūną? Juk jei norime jame ilgai gyventi, turime sužinoti kuo daugiau apie jį ir tapti jam draugu, o ne priešu, kaip tai vyksta su daugeliu iš mūsų.

Kažkodėl mes nusprendėme, kad jei nesame gydytojai ar medicinos darbuotojai, tuomet nieko ir neprivalome žinoti apie tai, kaip veikia mūsų kūnas.

Amerikos indėnams „medicina“ buvo viskas, kas gerino žmogaus ryšį su visa gyvybe ir Kūrėju. Savo žmones jie mokė gyventi taip, kad skleistų atgaivą Žemei, žmonėms ir visam, kas gyva. Šis tobulo balanso ir harmonijos su Visata įgyvendinimas pasiekiamas ir mums, šiuolaikiniams žmonėms.

Kryptingas mąstymas – ko gero pats galingiausias, laiko patikrintas instrumentas siekiant ne tik geros sveikatos ar optimalaus kūno svorio, bet ir tobulinant visus kitus gyvenimo aspektus. Tikėjimas tuo, kad galite pagerinti ir keisti savo būseną, kad esate pilnai atsakingas už šį procesą ir kad sieksite trokštamo tikslo tol, kol pasieksite – duoda pačius geriausius rezultatus.

Tam tikslui pirmiausia reikia „perrikiuoti“ savo mąstymą ir transformuoti mūsų vertinimus apie save iš kritiškų į palaikančius. Tyrimai parodė, kad 96,4% žmonių mentalinė energija nukreipta į negatyvų mąstymą. Paprastai 80-95% kritiškų pastabų barjeras vertinamas kaip negatyvi nuomonė apie save ir negatyvus mąstymas.

Pirmas žingsnis, keičiant negatyvų mąstymą – dėmesingumas savo mąstymui: reikia laiku pastebėti bei keisti pozityviomis savo negatyvias nuostatas.

Antras žingsnis – sekti tai, ką mes įsileidžiame į savo protą, t.y., išorinę informaciją. Riboti negatyvią informaciją ir stebėti, kaip keičiasi jūsų būsena.

Trečiasis žingsnis – suvokti, kaip veikia jūsų mintis jus supantys žmonės. Sudėtingiausia šiame etape – bendravime nukreipti pokalbį pozityvia linkme arba, kraštutiniu atveju, riboti ar atsisakyti negatyvaus bendravimo.

Svarbi ir meditacija – tai ne tik buvimas tyloje, tai tikslinga mąstymo koncentracija ir sąmoningumas, kuris įmanomas tik ramybės būsenoje. Daugybė tyrimų patvirtino, kad meditacija ženkliai palengvina stresą, sumažina kraujospūdį, gerina sveikatą, jaunina ir žvalina organizmą.

Kad naujosios pozityvios nuostatos įsitvirtintų pasąmonėje, reikia jas nuosekliai praktikuoti mažiausiai 21 dieną – tuomet jos pasidaro stabilios, o mąstymo galia ir pozityvumas auga sulig kiekviena diena.

Sąmoningumas, pozityvumas ir susitelkimas ties aukščiausiais tikslais būtini, siekiant geros sveikatos – taip nusiteikęs žmogus aiškiai supranta, kas kenkia sveikatai, o kas padeda ją palaikyti. Jis suvokia, kad dvasinės, fizinės ir emocinės harmonijos siekis ir yra kelias į tobulėjimą, sveikatą ir pačios didžiausios paslapties – kas aš esu? – įminimą.

RUVINaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *