Pastovi kritika nuvarys mylimą žmogų į kapus

Įprotis pastoviai burbėti ir kritikuoti mylimo žmogaus veiksmus gali nuvaryti jį į kapus. Tokią nelinksmą išvadą padarė mokslininkai iš Pensilvanijos Lafayette College.

Ilgalaikius santykius turintiems žmonėms būna ganėtinai sudėtinga prikąsti liežuvį, jeigu jie mato kokius nors partnerių trūkumus. Tačiau siekis non stop režimu kritikuoti artimuosius gali išprovokuoti ankstyvas mirtis, kaip rodo atlikti tyrimai. Jo autoriai išsiaiškino, kad pagyvenę žmonės, susiduriantys su kritikos pertekliumi santuokoje, žymiai dažniau mirdavo per sekančius penkis stebėjimo metus.

Tyrimai parodė, kad maksimalią kritiką patyrę partneriai miršta du kartus dažniau, lyginant su tais, kuriuos kritikuoja minimaliai. Šis efektas vienodai veikia tiek vyrus, tiek moteris, nepriklausomai nuo tokių faktorių kaip kitų artimų giminaičių ar draugų turėjimas. Tyrimo autorių nuomone, ilgalaikė kritika destruktyviai veikia organizmą dėl pastovaus ir nesibaigiančio streso. Chroniškas stresas atsiliepia visoms organizmo sistemoms, ir tai negali neatsispindėti mirtingumo statistikoje.

Amerikiečių mokslininkai padarė savo išvadas, išanalizavę iš 1734 vyrų ir moterų, kurių amžius siekė 57-85 metus, gautą informaciją. 90% tyrimo dalyvių buvo susituokę, likusieji gyveno drauge. Visų buvo klausinėjama apie santykius, įskaitant tai, kaip dažnai jie susilaukia partnerio kritikos ir kaip dažnai patys kritikuoja.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.