Piktnaudžiavimas naudingais produktais gali pakenkti organizmui

Vis daugiau žmonių pereina prie vadinamojo „teisingo“ maisto. Manoma, kad valgydami išskirtinai tokį maistą galite ne tik tapti sveikesni, bet ir pailginti savo gyvenimą. Tačiau šis maistas turi savo tamsiąją pusę.

Bėda ta, kad daugelio žmonių nuomone, atsisakymas nuo „kenksmingų“ produktų ir perėjimas prie išskirtinai „teisingo“ maisto gali turėti daug neigiamų padarinių žmogaus organizmui. Dažniausias mitybos sutrikimas yra dilgėlinė. Jos simptomai yra viso kūno bėrimas, niežulys. Be to, toks maistas gali sukelti viduriavimą, pykinimą ir vėmimą. Moterims gali sutrikti mėnesinių ciklas. Viena iš rimčiausių ligų gali būti kepenų funkcijos sutrikimas.

Ekspertai pasidalijo keletu rekomendacijų, kaip orientuotis su sveikata susijusiuose patarimuose, kurie taip masiškai užplūdo internetą:

1) Pirmiausia rekomenduojama pasidomėti autoriumi. Svarbu išsiaiškinti, kad straipsnio autorius yra mokslo ar medicinos darbuotojas, o ne eilinis „interneto guru“.

2) Svarbu palyginti informaciją iš įvairių šaltinių, kad galima būtų realiau žvelgti į vieną ar kitą patarimą.

3) Turėtų būti atlikta įrodymų ir argumentų analizė. Jei rekomendacijos kelia abejonių ir nevienareikšmiškos, geriausia jų nesilaikyti.

4) Taip pat svarbu išsiaiškinti šios informacijos paskirtį. Dažnai įvairūs sveikos gyvensenos ir mitybos patarimai tėra užmaskuota reklama.

5) Turėtumėte patikrinti informacijos aktualumą. Yra tikimybė, kad informacija yra pasenusi ir šiuo metu yra nemažai naujesnių ir tikslesnių rekomendacijų.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *