Požymiai, kad santykiai su partneriu trukdo jums vystytis

Pasitaiko tokių santykių, kuriuos reikia kuo skubiau užbaigti tik todėl, kad kitaip galite nusibaigti patys. Žinoma, ne tiesiogine prasme. Tiesiog jūs galite labai smarkiai pasikeisti to žmogaus įtakoje – ir ne į gerąją pusę.

Mat žlugdantys santykiai ardo ne kažką abstraktaus, o konkrečiai jus. Psichologė Olga Kuznecova atskleidė pagrindinius tokių santykių, nuo kurių reikia bėgti, požymius.

Jūs apgaudinėjate

Jeigu jūs nekalbate apie tai, kas jus jaudina, stengiatės pagražinti tiesą arba sumažinti kai kurių įvykių reikšmę, verta susimąstyti. Kodėl jūs taip elgiatės? Kodėl stengiatės būti ne tas žmogus, kuris esate?

Svarbus patarimas: būkite savimi! Būkite garbingi, sąžiningi ir atviri su partneriu ir nebijokite, kad jūsų gali nesuprasti ir atstumti Jeigu taip atsitiks, vadinasi, taip yra geriausia.

Jūs jaučiatės izoliuoti

Jeigu jūsų santykiai jau perėjo iš pirmosios entuziazmo stadijos į rutininius, tai socialinė izoliacija turi būti rimtas aliarmo signalas. Priklausomybė nuo kito žmogaus – nesveika santykių forma. Socialinė izoliacija atima galimybę vystytis ir tobulėti.

Jus supa neigiami dalykai

Nesveiki santykiai nulemia tai, kad žmonės parodo visas savo neigiamas savybes. Pavyzdžiui, jūs verčiami nuolat jaustis kaltais dėl visų partnerio problemų ir klaidų. Imate manyti, kad atsakomybė už partnerio laimę tenka jums ir jūs turite kurti savo gyvenimą, atsižvelgdami į jo gerovę. Su laiku tokiuose santykiuose liaunatės būti savimi ir imate tipenti per gyvenimą ant pirštų galų, kad jūsų niekas negalėtų dėl ko nors apkaltinti. Santykius, kuriuose taip jaučiatės, galima laikyti nuodingais, nes jie gali apnuodyti jūsų gyvenimą.

Dar vienas nesveikų santykių įrodymas yra nuolatinė kritika ir įžeidinėjimai. Visa tai yra aiškūs emocinės prievartos požymiai. Svarbu liautis bandyti pateisinti tuos, kurie elgiasi su jumis niekinamai.

Fokusas į partnerį

Nesveikuose santykiuose visas dėmesys būna nukreiptas į kitą, ieškant kito trūkumų, užuot dirbus su savimi ir bandžius keistis pačiam. Jeigu jūsų santykiai bus pagrįsti pagarba, tai niekas nebandys paversti jūsų idealu. O kai partneris stengiasi tai padaryti – jūs žengiate tiesiu keliu į nelaimę. Teisinguose santykiuose ir jūs turėtumėte gerbti savo partnerį už tai, kad jis yra su jumis, ir nedaryti iš jo savo idealaus projekto.

Laimingi santykiai suteikia mums stimulą patiems keistis ir stengtis tapti geresniais. Kai jums kitas daro spaudimą, jūs prarandate pasitikėjimą savimi. Galbūt jums atėjo laikas iš lipti iš meilės laivo, o ne laukti, kol būsite išmesta už borto.

Trūksta palaikymo

Teisinguose santykiuose jūs nuolat jausite partnerio palaikymą. Ir nebūtinai jis turi visada pritarti jūsų nuomonei ir turėti tų pačių interesų. Jis gali neužsiimti jūsų hobiu, bet vis tiek palaikyti jus. Tokiu būdu išreiškiama pagarba kitam žmogui, jo pažiūroms, jo individualumui. Jei suprantate, kad partneris nesidomi ir nepalaiko jūsų siekių, tai toks žmogus tikrai nesugebės suteikti jums emocinės paramos.

Partnerio nesidomėjimas jumis ir nuolatinė kritika su laiku privers jus įsitikinti, kad jūsų jausmai, pažiūros ir vertybės jam neturi reikšmės, todėl ir jūs patys nėra vertingi. Verčiau kuo greičiau atsisakyti tokio partnerio, nei išsižadėti savęs.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *