Pyktis ant tėčio

Vienas iš pagrindinių moters savivertės aspektų – jos santykiai su tėčiu. Jeigu jis ją lepina, nešykšti jai dėmesio, mergaitė tiki, kad yra patraukli ir reikšminga kitiems.

Bet jeigu tėtis vaikystėje buvo šaltas, skriaudė, kritikavo, mergina į suaugusiųjų gyvenimą įžengia su didžiuliu kompleksų bagažu. Visus tuos kompleksus paskui tenka „ravėti” iš savo širdies ne vienerius metus.

Neretai moteris galvoja, kad jai nesiseka su vyrais, pergyvena, kad asmeninis gyvenimas nesiklosto. Ir nesupranta, kad elgiasi pagal vieną ir tą patį scenarijų, stengdamasi įveikti vaikystės traumą, patirtą santykiuose su tėvu.

Pavyzdžiui, galite nesąmoningai ieškoti vyrų, kurie atrodo kaip tėtis. Kitaip sakant, tokių partnerių, kurie kelia tas pačias EMOCIJAS, kurias keldavo tėtis vaikystėje. O tos emocijos neretai būna neigiamos.

Baiminantis būti atstumtai, atsiras potraukis nepasiekiamiems vyrams, kurių dėmesį labai sunku patraukti. Iš esmės moteris santykiuose su partneriais nuolat sieks negautos meilės, kad atsikratytų skausmo, kurį patyrė vaikystėje, gavusi pernelyg mažai tėčio dėmesio.

Jei šeimoje kildavo skandalų, jums nebus įdomus geras, ramus partneris. Juk tai jums visiškai neįprasta ir emocijos santykiuose visiškai ne tos, nepažįstamos!

Kad galėtumėte suprasti, kaip įsivaizduojate meilę, paklauskite savęs, ką privalo vyras? Kokiu jis turėtų būti?

Labai svarbu suprasti, kad ši vizija ne visada objektyvi. Tiesiog jūsų viduje esanti maža mergaitė nori ištaisyti tai, kas buvo vaikystėje. Jai norisi šaltą tėtį paversti rūpestingu. Agresyvų – geru. Tačiau ji ne visada suvokia, kad priešais ją – ne tėvas, o visiškai kitas žmogus. Kurio pakeisti neįmanoma, jei jis pats to nenori.

Pakeisti galima tik savo pačios gyvenimo scenarijų. Ir čia labai svarbu įžvelgti savo konkrečią problemą. Padirbėti su priekaištais ir nuoskaudomis tėvo adresu, suvokti jo elgesio priežastis. Kai supranti, kad tavo tėvas tiesiog negalėjo, nepajėgė, nemokėjo duoti meilės, kurios tau taip norėjosi, jausmas, kad kažko negavai, pradings. Ir išnyks poreikis kompensuoti šį deficitą, naudojantis kitais žmonėmis.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *