Santykių paradoksas: konfliktai padeda porai išgyventi kartu

Skamba kaip paradoksas, bet tai – tiesa: barniai veikia santykius kaip varomoji jėga, skatina juos vystytis ir keistis. Nors mes įpratę visur skaityti patarimus, kaip išvengti konfliktų šeimoje, ir visada juos vertiname neigiamai, tačiau niekada nesusimąstome apie jų galimą naudą. Juk ne veltui sakoma „jei nustojote vaidytis, laikas skirtis“. Žinoma, tik reikia išmokti bartis teisingai.

Poros konfliktai kyla tada, kai vienam iš partnerių arba abiem sunku susitaikyti su jų skirtingumu. Tarkime, moteris gyvena su vyru darniai ir yra įsitikinusi, kad jis taip pat mėgsta užmigti klausydamasis klasikinės muzikos ir valgyti salierų salotas. Ir staiga jis netikėtai įširsta: „Man tavo salierai jau kepenis išėdė! Ar negali žmoniško maisto pagaminti, bent silkės su bulvėmis?“ Ir moteris priversta suvokti, kad vyras nėra toks pat kaip ji, kad jo pomėgiai ir poreikiai gali skirtis, o kai kurie charakterio bruožai ir įpročiai – atrodyti bjaurūs.

Viskas todėl, kad jie – skirtingi ir su tuo sunku susitaikyti. Jeigu mylite savo partnerį, tai išmokus teisingai bartis, galima pasiekti kompromisų ir optimaliai suderinti tuos skirtingumus. Kaip tai padaryti?

Barkitės tinkamu laiku

Psichologai pataria pirmiausia išsiaiškinti tris santykių momentus. Tai maistas, seksas, miegas. Įsivaizduokite. Grįžta vyras iš darbo pavargęs, o žmona visą dieną pyksta, kad jis pamiršo pasveikinti ją su vedybų metinėmis. Pirmiausia jai reikėtų pamaitinti vyrą, tik tada išsakyti priekaištus.

Arba kitas atvejis: vyras paskutiniuoju metu per dažnai užsisėdi su draugais. Žmonai reikėtų pagalvoti, kada paskutinį kartą buvo jų lytiniai santykiai. Gal verčiau vietoj konfliktų užsiimti seksu? Nuovargis? Miego trūkumas? Kam kelti sceną? Verčiau palaukti savaitgalio. Iki to laiko gal visi trys momentai bus išspręsti, ir neliks noro kivirčytis.

Neslėpkite, kad branginate santykius

Ar norite išsaugoti santuoką? Ar branginate savo partnerį? Jei taip, tai pasakykite jam tai prieš pradėdami barnį. Labai svarbu per kiekvieną konfliktą prisiminti, kad jo tikslas yra išsaugoti santuoką, o ne griauti.

Venkite kaltinimų, įžeidinėjimų, priekaištų

Dažniausiai mes baramės taip, kaip išmokome vaikystėje iš savo artimųjų. Jausmų apakinti ištariame frazes, kurios nepadeda konstruktyviai išspręsti problemos.

Kalbėkite apie save, savo jausmus ir savo vardu, naudodami „Aš-pranešimus“: „aš taip ilgėjausi tavęs, kai tu visą savaitę užtrukdavai darbe“, „man skaudu, kad nepasveikinai manęs su vedybų metinėmis“, „aš noriu, kad padėtumei man savaitgalį sutvarkyti namus“.

Klausykitės partnerio

Partnerio žodžiai jums atrodo neteisingi ir įžeidžiantys? Prieš atrėždami ką nors grubaus, užsidarydami kitame kambaryje ar išvažiuodami savaitei pas mamą pagalvokite, kad po skaudžiomis partnerio frazėmis gali slėptis nepatenkinti jo poreikiai, apie kuriuos jis „rėkia“ tokiu būdu, kokiu sugeba. Galbūt už tų skaudžių žodžių slypi visai ne bandymas įsitvirtinti, pažeminant jus, o savų problemų išsakymas.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *