Šeimos gyvenimas

Skyrybų statistika rodo, kad dauguma moterų ir vyrų pasirodo esantys visai ne tokie, kokiais buvo iki santuokos. Anksčiau ar vėliau visos susituokusios poros susiduria su konfliktais ir kivirčais.

Kaip išvengti konfliktų? Ką daryti, kaip elgtis? Ką galima ir ko negalima sakyti savo mylimam žmogui? Apskritai niekada nesiginčyti neįmanoma, tačiau galima išmokti tai daryti teisingai.

O ką daryti, jei, pavyzdžiui, vyro elgesys vis labiau erzina? Kad vieną negražią dieną nuoskaudų indas nepersipildytų, verta vadovautis paprastais ir efektyviais psichologų patarimais.

Nuoskaudų kaupimas

Atsakymas į klausimą, kaip išvengti konfliktų su sutuoktiniu – tai visų pirma atsakymas į klausimą, kaip nekaupti nuoskaudų. Daug susikaupusių nuoskaudų sukelia stresą ir depresiją. Netgi smulkmenos ir visiškai normalus vyro elgesys ims erzinti, jeigu žmonai nuolatinė depresija. Šie paprasti patarimai padės išvengti nuoskaudų indo perpildymo:

Iškylančias nuoskaudas reikia aptarti, būtina išsikalbėti, išsakyti pretenzijas. Su mylimu žmogumi reikia dalintis ne tik geromis, bet ir blogomis emocijomis.

Būtina suprasti, kad vyrai negali suprasti moterų iš pusės žodžio ar apskritai be žodžių.

Krizes reikia traktuoti ne kaip tragediją, o kaip santykiams reikalingą iššūkį, jausmų išbandymą.

Negalima suversti atsakomybės už nuoskaudą ar skandalą savo mylimiems žmonėms.

Priekaištai ir kaltinimai situaciją tik dar labiau komplikuoja. Reikia pabandyti persvarstyti savo elgesį.

Magiški žodžiai

Magiški žodžiai – vienas iš būdų išvengti konfliktų. Paslaptingos galios turi ne tik patys žodžiai, bet ir intonacija, kuria jie tariami. Negalima savo partnerio vadinti bestuburiu, sėdinčiu po padu ar nevykėliu. Priešingai, reikia patikinti, kad jis stiprus ir su viskuo susidoros. Tai vienintelis būdas laimėti partnerio širdį.

Kaip kalbėtis su mylimu žmogumi?

1. Jeigu bręsta konfliktas, reikia nusiraminti ir nustumti į šalį susierzinimą.

2. Pokalbio metu reikia vengti žodžių, kurie galėtų rimtai įskaudinti ar pažeminti jūsų mylimą žmogų.

3. Geriau leiskite jam suprasti, ką reiškia būti žmonos kailyje.

4. Konfliktų sprendimas turi prasidėti nuo tų momentų, kurie jus vienija, o ne skiria.

5. Neigiami jo charakterio ir savybių vertinimai nieko neduos, jie beprasmiški. Visai kitas dalykas yra pasakyti: jaučiuosi nesuprasta/as, įžeista/as. Absoliučiai neveiksmingas ir labai kenksmingas variantas: kaltinti žmogų, kad tai jis įžeidinėja, nesupranta, meluoja.

Galingiausias moteriškas ginklas

Silpnumas – pats galingiausias moters ginklas, kai reikia išvengti konfliktų su vyru. Stipriosios lyties atstovai gali labai agresyviai ir energingai kovoti su sau lygiais ar stipresniais, tačiau nusileis silpnumui.

Nereikia bijoti, o priešingai – reikia parodyti, kad be mylimo žmogaus sunku išgyventi. Reikia dažniau prašyti mylimojo patarimo ir pagalbos. Vyrai supranta tik tiesioginius pareiškimus, o ne įvairiausias gudrias moteriškas užuominas, todėl turite aiškiai apibrėžti, kai jūs asmeniškai įsivaizduojate laimingą savo ir vyro ateitį. Pokalbiai turėtų atnešti palengvėjimą, o ne užkabinti akmenį ant kaklo.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *